Uczniowie klas 7a i 8a szkoły podstawowej  wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Przychodni Weterynaryjnej „SweetVet” w Bydgoszczy. W placówce zapoznali się z funkcjonowaniem lecznicy dla zwierząt, a także z zawodem weterynarza oraz zoofizjoterapeuty.

Ostatni raz w takim gronie spotkali się uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Odebrali świadectwa ukończenia szkół. W imieniu własnym i całej społeczności Ośrodka pożegnał ich Dyrektor Ryszard Bielecki, życząc im sukcesów zawodowych i osobistych w dalszym życiu.

Czytamy Bydgoszcz autorski projekt Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość o tym, że jest możliwe czytanie Bydgoszczy w różnych formach, na różne sposoby i wszystkimi zmysłami przekonali się uczniowie klas: 3b, 6a i 6b Szkoły Podstawowej nr 68 w KPSOSW nr2.

Klub sportowy „Jedynka” przeprowadził wśród wychowanków internatu rozgrywki turniejowe o Puchar Kierownika Ośrodka – Marzeny Boczkowskiej w dyscyplinach: tenis stołowy i bilard.

Z inicjatywy Dyrektora Ryszarda Bieleckiego delegacja naszego Ośrodka w dniu 9 kwietnia wzięła udział w uroczystościach pierwszej rocznicy śmierci długoletniego przyjaciela-wujka naszej placówki Krzysztofa Krawczyka.

 „Nie zarazisz się autyzmem, ale optymizmem” – pod takim hasłem obchodziliśmy w Ośrodku Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu cała społeczność szkolna w ramach solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem ubrała się na niebiesko.

Ulubione baśnie, wiersze i powieści w konkursie czytelniczym „Przeczytane i zilustrowane” przedstawili uczniowie

Dnia 21 marca w internacie odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Rozpoczęliśmy spacerem wokół Ośrodka, a następnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej.

Dzisiejszy dzień w naszym Ośrodku jest Świętem, bo obchodziliśmy 75. rocznicę jego istnienia i 25. rocznicę nadania imienia Patrona - generała Stanisława Maczka. Dyrekcja, w imieniu swoim i pracowników Ośrodka oraz społeczności uczniowskiej, przy dźwiękach werbli, złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą poświęconą Patronowi. Uroczystość uświetniła obecność warty honorowej Wojsk Obrony Terytorialnej. Dyrektor Ryszard Bielecki przemawiając do zebranych przybliżył historię Ośrodka i postać gen. Stanisława Maczka – naszego Patrona. Kultywowanie tradycji obchodów Święta Ośrodka i nadania imienia Patrona jest naszym obowiązkiem i chlubą.

 

Opracowanie: Krystyna Bieniek, Barbara Kosz

Zdjęcia: Krystyna Bieniek

<< powrót do aktualności

21 marca to najwyższy czas, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Uczniowie klasy 3b ubrali słomianą Marzannę w piękny strój i z kolegami klas  0-III szkoły podstawowej i ze szkoły przysposabiającej do pracy wyruszyli kolorowym korowodem na boisko szkolne.

Z okazji Dnia Patrona w internackim klubie historycznym EPONIKS przygotowano konkurs z wiedzy o życiu i służbie Ojczyźnie gen. Stanisława Maczka.

„Biały Miś” to cykliczny i najpopularniejszy turniej sportowy dla uczniów szkół podstawowych. Wychowankowie naszego internatu również wzięli w nim udział.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z internatu złożyli życzenia wszystkim paniom i dziewczętom oraz przygotowali wspaniały program artystyczny, który zaprezentowali  w ten wyjątkowy wieczór.

Dzień Kobiet - program artystyczny

Bal karnawałowy klas pierwszych szkoły podstawowej rozpoczął się  pokazem kolorowych strojów, w które przebrały się dzieci.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2