„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział. Nie, żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał”. Tymi słowami Janusza Korczaka rozpoczął się dzisiejszy apel kończący rok szkolny 2022/2023.

Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki wręczył uczniom z najlepszymi ocenami świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnaliśmy uczniów kończących szkołę podstawową, szkołę branżową pierwszego stopnia o profilu elektronicznym i gastronomicznym oraz absolwentkę szkoły przysposabiającej do pracy. Laureaci konkursów ogólnopolskich i szkolnych oraz wzorowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dyrekcja i grono pedagogiczne życzy wszystkim WSPANIAŁYCH WAKACJI!. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym!

<< powrót do aktualności

 ZJAZD ABSOLWENTÓW - 24.06.2023r.

We wtorek 20 czerwca, dziewczęta z grupy II wybrały się na interaktywną wystawę kosmiczną do Bydgoskiego Centrum Finansowego.

W dniu 15 czerwca 2023 roku działający w internacie klub sportowo – historyczny „EPONIKS” zorganizował dla wychowanków wycieczkę edukacyjną pod nazwą „Szlakiem Piastowskim – Szlakiem Architektury Romańskiej”.

Są powody do dumy. Trzy konkursy: w Dąbrowie Górniczej, Wejherowie i Kaliszu uwieńczone sukcesami.  

W środę 7 czerwca uczniowie klasy 1a, 2b i 3a wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W poniedziałek 12 czerwca  uczniowie klas 0-5 oraz 6c uczestniczyli w nietypowych lekcjach fizyki i chemii. Zajęcia przeprowadził pan Bartosz Pałucki, fizyk i matematyk z Torunia.

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wychowankowie grup: II, IV, V, VI, VII i XII udali się w rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym po Brdzie.

Grupa wychowanków Ośrodka na czele z Dyrektorem Ryszardem Bieleckim wzięła udział w upamiętnieniu drugiej rocznicy śmierci Krzysztofa Krawczyka.

W czwartek 11 maja 2023 roku grupa teatralna „Ab-surdus” wraz z opiekunkami: Małgorzatą Lewandowską, Hanną Sempowicz i Magdaleną Zasadą pojechała do Kwidzyna, aby wziąć udział w 29. Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego.

We wtorek 9 maja 2023 roku klasy „0” i 2a były w teatrze lalkowym Baj Pomorski w Toruniu na przedstawieniu pt. „Szewczyk Dratewka”. 

Już po raz kolejny w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych aktywizowali się przez cały miesiąc kwiecień, natomiast uczniom szkoły podstawowej dedykowany był Tydzień z Autyzmem pod hasłem: BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO!

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu odbyły się V Ogólnopolskie Warsztaty fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. „Wiosenne przebudzenie", w których wzięli udział nasi uczniowie Jan Gronowski i Aleksander Nowak wraz z opiekunami Arturem Zasadą i Hanną Derkowską-Tabula.

"Czytamy Bydgoszcz", autorski projekt Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.

W piątek 28 kwietnia 2023 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej II Stopnia, których wychowawcami byli Joanna Kolano, Hanna Derkowska-Tabula i Dominik Przybysz.

W imieniu Dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego, Wicedyrektor ds. szkolnictwa ponadpodstawowego Beata Dziaszyk żegnając absolwentów, życzyła im rozwoju zawodowego i sukcesów osobistych w dalszym życiu.

We wtorek 4 kwietnia  dzieci z klas „0”, 2a, 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach  robienia kartek wielkanocnych zorganizowanych przez Projekt Zabytek w Bydgoszczy.

   

Ostatnie aktualności

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ GOC

  W środę 13 września 2023 roku dziewczęta i chłopcy z grup starszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu...

  Czytaj więcej: SPOTKANIE...

 • WYPRAWKA  DLA  ŻAKA

  W piątek 15 września 2023 roku grupa młodszych wychowanków naszego Ośrodka została zaproszona do HSW „ŁUCZNICZKA” na finał...

  Czytaj więcej: WYPRAWKA  DLA...

 • DZIEŃ KROPKI

  W piątek 15 września, już po raz drugi świętowaliśmy w naszym internacie Międzynarodowy Dzień Kropki.

  Czytaj więcej: DZIEŃ KROPKI

 • „KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY” – WYCIECZKA DO STAREGO FORDONU

  W środę 13 września 2023 roku dziewczynki z gr. II i chłopcy z gr. V wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Starym...

  Czytaj więcej: „KOLOROWY...

 • ZJAZD ABSOLWENTÓW - 24.06.2023r.

   ZJAZD ABSOLWENTÓW - 24.06.2023r.

  Czytaj więcej: ZJAZD...

 • JUŻ NAJWYŻSZY CZAS NA … WAKACJE!

  „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział. Nie, żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał”. Tymi...

  Czytaj więcej: JUŻ NAJWYŻSZY...

 • WYPRAWA W KOSMOS

  We wtorek 20 czerwca, dziewczęta z grupy II wybrały się na interaktywną wystawę kosmiczną do Bydgoskiego Centrum Finansowego.

  Czytaj więcej: WYPRAWA W...

 • SZLAKIEM PIASTOWSKIM – SZLAKIEM ARCHITEKTURY ROMAŃSKIEJ

  W dniu 15 czerwca 2023 roku działający w internacie klub sportowo – historyczny „EPONIKS” zorganizował dla wychowanków...

  Czytaj więcej: SZLAKIEM...

 • LOGOPEDYCZNE PODSUMOWANIE ROKU

  Są powody do dumy. Trzy konkursy: w Dąbrowie Górniczej, Wejherowie i Kaliszu uwieńczone sukcesami.  

  Czytaj więcej: LOGOPEDYCZNE...

 • Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POLICJI W BYDGOSZCZY

  W środę 7 czerwca uczniowie klasy 1a, 2b i 3a wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

  Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W...

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2