Za nami już kolejna, 8. edycja ośrodkowego TALENT SHOW. W tym roku swoje pasje i umiejętności zaprezentowało aż 16 wychowanków. Najczęściej wybieraną formą autoprezentacji były popisy wokalne.
W dniu 22 stycznia 2026 roku w internacie Ośrodka odbył się bal karnawałowy. W pięknie udekorowanym forum, w ciekawych przebraniach, dzieci, młodzież i wychowawcy bawili się przy znanych i lubianych przebojach muzycznych.
Dnia 19 stycznia 2026 roku w szkole odbył się radosny i kolorowy bal karnawałowy dla dzieci z WWRD, w którym uczestniczyli również ich rodzice oraz rodzeństwo. Był to wyjątkowy czas zabawy, integracji oraz budowania pozytywnych relacji.
Czytaj więcej: BAL KARNAWAŁOWY MALUSZKÓW OBJĘTYCH WCZESNYM WSPOMAGANIEM ROZWOJU DZIECKA
W dniu 18 grudnia w naszym Ośrodku miała miejsce uroczysta wigilia, poprzedzona przedstawieniem jasełkowym.
W dniu 8 grudnia 2025 roku reprezentacja naszego Ośrodka wzięła udział w XXXVII Wystawie Rękodzieła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych pt. „My też potrafimy”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
W grudniowy wieczór dzieci z naszego Ośrodka miały okazję odwiedzić Lumina Park w Bydgoszczy – niezwykłą krainę światła i kolorów.
Mikołajki w internacie, jak co roku, świętowaliśmy na sportowo. Impreza odbyła się w poniedziałek 8 grudnia w sali gimnastycznej.
W dniu 19 listopada w naszym Ośrodku odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczyste Pasowanie na Ucznia i Wychowanka dziesięciu chłopców z klas 1a i 1b.
19 listopada 2025 r. wychowanki naszego internatu spędziły popołudnie w Młynach Rothera. Tam, już po raz kolejny, dzięki gościnności Pań: Natalii Hałas-Szcześniak i Darii Bator ze Stowarzyszenia „My też”, mogły uczestniczyć w warsztatach rękodzieła, zorganizowanych specjalnie dla nich.
Czytaj więcej: TWORZENIE BRELOCZKÓW DO KLUCZY – WARSZTATY RĘKODZIEŁA
W dniu 20.11.2025 r. klub „Eponiks” zorganizował konkurs historyczny pod nazwą „Rozpoznajemy postacie z historii Polski”.
17 listopada uczniowie klas drugich branżowych o profilu ogrodnik i kucharz wraz z opiekunami Paniami: Alicją Puciato, Alicją Nurkiewicz, Wioletą Konarską oraz Grażyną Jędrzejewską obejrzeli wystawę malarstwa Vincenta van Gogha i innych malarzy okresu impresjonizmu.
W dniu 7 listopada w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Jest to święto radości i dumy narodowej.
Wydarzeniem przybliżającym wychowankom naszego Ośrodka problematykę świata osób niewidomych i niedowidzących było spotkanie z Panem Grzegorzem Dudzińskim i jego psem przewodnikiem Ramenem, które odbyło się 22 października.







