„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział. Nie, żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał”. Tymi słowami Janusza Korczaka rozpoczął się dzisiejszy apel kończący rok szkolny 2022/2023.

Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki wręczył uczniom z najlepszymi ocenami świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnaliśmy uczniów kończących szkołę podstawową, szkołę branżową pierwszego stopnia o profilu elektronicznym i gastronomicznym oraz absolwentkę szkoły przysposabiającej do pracy. Laureaci konkursów ogólnopolskich i szkolnych oraz wzorowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dyrekcja i grono pedagogiczne życzy wszystkim WSPANIAŁYCH WAKACJI!. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym!

<< powrót do aktualności

 ZJAZD ABSOLWENTÓW - 24.06.2023r.

We wtorek 20 czerwca, dziewczęta z grupy II wybrały się na interaktywną wystawę kosmiczną do Bydgoskiego Centrum Finansowego.

W dniu 15 czerwca 2023 roku działający w internacie klub sportowo – historyczny „EPONIKS” zorganizował dla wychowanków wycieczkę edukacyjną pod nazwą „Szlakiem Piastowskim – Szlakiem Architektury Romańskiej”.

Są powody do dumy. Trzy konkursy: w Dąbrowie Górniczej, Wejherowie i Kaliszu uwieńczone sukcesami.  

W środę 7 czerwca uczniowie klasy 1a, 2b i 3a wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W poniedziałek 12 czerwca  uczniowie klas 0-5 oraz 6c uczestniczyli w nietypowych lekcjach fizyki i chemii. Zajęcia przeprowadził pan Bartosz Pałucki, fizyk i matematyk z Torunia.

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wychowankowie grup: II, IV, V, VI, VII i XII udali się w rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym po Brdzie.

Grupa wychowanków Ośrodka na czele z Dyrektorem Ryszardem Bieleckim wzięła udział w upamiętnieniu drugiej rocznicy śmierci Krzysztofa Krawczyka.

W czwartek 11 maja 2023 roku grupa teatralna „Ab-surdus” wraz z opiekunkami: Małgorzatą Lewandowską, Hanną Sempowicz i Magdaleną Zasadą pojechała do Kwidzyna, aby wziąć udział w 29. Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego.

We wtorek 9 maja 2023 roku klasy „0” i 2a były w teatrze lalkowym Baj Pomorski w Toruniu na przedstawieniu pt. „Szewczyk Dratewka”. 

Już po raz kolejny w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych aktywizowali się przez cały miesiąc kwiecień, natomiast uczniom szkoły podstawowej dedykowany był Tydzień z Autyzmem pod hasłem: BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO!

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu odbyły się V Ogólnopolskie Warsztaty fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. „Wiosenne przebudzenie", w których wzięli udział nasi uczniowie Jan Gronowski i Aleksander Nowak wraz z opiekunami Arturem Zasadą i Hanną Derkowską-Tabula.

"Czytamy Bydgoszcz", autorski projekt Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.

W piątek 28 kwietnia 2023 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej II Stopnia, których wychowawcami byli Joanna Kolano, Hanna Derkowska-Tabula i Dominik Przybysz.

W imieniu Dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego, Wicedyrektor ds. szkolnictwa ponadpodstawowego Beata Dziaszyk żegnając absolwentów, życzyła im rozwoju zawodowego i sukcesów osobistych w dalszym życiu.

We wtorek 4 kwietnia  dzieci z klas „0”, 2a, 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach  robienia kartek wielkanocnych zorganizowanych przez Projekt Zabytek w Bydgoszczy.

   

Ostatnie aktualności

 • ROZDANIE DYPLOMÓW ABSOLWENTOM KIERUNKU TECHNIK DENTYSTYCZNY

  W dniu 12 kwietnia 2024 roku w budynku warsztatów szkolnych Dyrektor KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy Pan Ryszard Bielecki dokonał...

  Czytaj więcej: ROZDANIE...

 • 44. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

  Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Uczniów...

  Czytaj więcej: 44....

 • 77 LAT NASZEGO OŚRODKA

  W dniu 22.03.2024r. świętowaliśmy w naszym Ośrodku 77-lecie jego istnienia oraz 27-lecie nadania imienia Patrona generała...

  Czytaj więcej: 77 LAT...

 • WYSTAWA „SILNE I WYTRWAŁE”

  W dniu 18 marca 2024 roku młodzież skupiona w klubie „Eponiks” odwiedziła otwartą w Galerii Pomorskiej wystawę pod nazwą...

  Czytaj więcej: WYSTAWA...

 • POWITANIE  WIOSNY

  Mimo nieprzychylnej pogody za oknem, w naszym Ośrodku odbył się radosny dzień wiosny.

  Czytaj więcej: POWITANIE ...

 • TURNIEJ BILARDOWY

  W dniach 4 – 14 marca w internacie odbyły się zawody w bilardzie o mistrzostwo naszego Ośrodka zorganizowane przez...

  Czytaj więcej: TURNIEJ...

 • ZAKOCHANI BOHATEROWIE BAJEK I BAŚNI

  Miłość często jest centralnym motywem opowieści o parach z bajek. To uczucie sprawia, że bohaterowie są gotowi poświęcić...

  Czytaj więcej: ZAKOCHANI...

 • WIZYTA  ÓSMOKLASISTÓW  W  PRACOWNI  FRYZJERSKIEJ

  Dnia 1 marca 2024 roku uczniowie klas 8a i 8b odwiedzili pracownię fryzjerską. Pani Marta Jendraszak, nauczycielka zawodu,...

  Czytaj więcej: WIZYTA ...

 • W CENTRUM ZABAW I TRAMPOLIN

  ­W czwartkowe popołudnie 29 lutego  2024 roku, poszukując  okazji do dobrej zabawy i aktywności ruchowej, grupa najmłodszych...

  Czytaj więcej: W CENTRUM...

 • MIĘDZYNARODOWE TARGI FRYZJERSKO-KOSMETYCZNE „LOOK  BEAUTY VISION”

  W sobotę 2 marca 2024 roku klasy fryzjerskie wybrały się do Poznania na Międzynarodowe Targi...

  Czytaj więcej: ...

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

44. Konkurs Matematyczny  

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2