Dnia 16 stycznia w forum Ośrodka odbył się bal karnawałowy dla klas 0-3. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal.

Tegoroczna edycja „Talent Show” była wyjątkowa ze względu na różnorodność umiejętności i zainteresowań, które zaprezentowali nasi wychowankowie.

Staropolską kolędą „Bóg się rodzi” 20 grudnia rozpoczęliśmy wieczór wigilijny. W pięknej scenerii szopki betlejemskiej Dyrektor Ośrodka, Pan Ryszard Bielecki, powitał wszystkich zebranych.

W klimat świąt wprowadziły nas jasełka przygotowane przez katechetów. Scenariusz jasełek oparty był na tekstach Ewangelii i kolędach. W inscenizacji brało udział trzydziestu uczniów. Uczniowie ze szkoły ponadpodstawowej zaprezentowali inscenizację biblijną, młodsze dzieci wcieliły się w role tańczących aniołów i zwierzątek. Po wspólnym kolędowaniu Pan Dyrektor Ryszard Bielecki złożył wszystkim serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świat Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Po życzeniach przybył  Gwiazdor z prezentami dla wszystkich dzieci. Wieczór zakończyła wieczerza wigilijna.

Opracowanie: Agata Wilczewska

Zdjęcia: Jan Gronowski, Tomasz Wosiek

<< powrót do aktualności

 

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie klasy 2b chcieli złożyć życzenia swoim najbliższym. Kontynuując piękną tradycję wykonali świąteczne pocztówki, które własnoręcznie wypisali.

6 grudnia od wielu lat jest dniem, w którym w internacie podtrzymujemy mikołajkowe tradycje. Tak było i w tym roku.

14 grudnia odbyły się wybory Samorządu Ośrodka. O funkcje w Samorządzie ubiegało się pięcioro uczniów: Kinga Karwasz  z  klasy 7b, Maria Tułodziecka  z klasy 1La, Grzegorz i Krzysztof Zawadzcy z klasy 7a i Michał  Budziński z klasy 2 Be.

Staje się tradycją, że uczniowie klas VIa, VIb oraz Va w grudniu odwiedzają Toruń. Tym razem celem naszej wycieczki było Żywe Muzeum Piernika, gdzie przywitał nas sam Mistrz piernikarstwa, a w czasie całego spotkania towarzyszyła mu Wiedźma korzenna.

30 listopada w internacie zorganizowano wieczór wróżb andrzejkowych. Aby tradycji stało się zadość, uczestnicy mieli okazję poznać, co czeka ich w przyszłym roku.

Duże, małe, kolorowe, mięciutkie i puchate - Pluszowe Misie opanowały Nasz Ośrodek w piątek 25 listopada. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby się bawić, świętować i uczyć.

W czwartek 24 listopada uczniowie klas siódmych przedstawili szkolnej publiczności inscenizację dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady, cz. II”.  Przygotowane przedstawienie było podsumowaniem Roku Romantyzmu Polskiego.

 Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

18 listopada 2022 r. pierwszoklasiści z dwóch klas, ubranych w galowe stroje, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia i wychowanka Ośrodka.

W dniu 7 listopada w sali gimnastycznej odbyły się internackie zawody sportowe dla wychowanków grup młodszych w ramach trzeciego turnieju „Białego Misia".

7 listopada dzieci z zerówki i klas 1-3 uczestniczyły w warsztatach pt. „Co możemy robić dobrymi rękoma?” poprowadzonych przez panią Annę Radosiewicz, pedagoga specjalnego.

Tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki był okazją dla uczniów szkoły branżowej I stopnia o kierunku elektronicznym do odwiedzenia budynku Politechniki Bydgoskiej im. J. J. Śniadeckich przy ulicy Kaliskiego. Braliśmy udział w wydarzeniach w ramach Ścieżki technicznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2