W czwartek 9 listopada 2023 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który został przygotowany przez nauczycieli historii: Piotra Jezierskiego i Pawła Szarkiewicza. Apel rozpoczął się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego.

Nasz Ośrodek odwiedziła delegacja Holendrów, przedstawicieli organizacji kombatanckich z Bredy. Między innymi małżeństwo Maria i Jan Roovers, którzy goszczą naszych wychowanków w czasie wizyt w Holandii.

Tradycyjnie, pod koniec października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, grupa młodzieży związana z klubem „Eponiks” wraz z opiekunami odwiedziła cmentarz komunalny przy ulicy Wiślanej.

Nasz Ośrodek, już po raz dziewiąty, włączył się do kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. W internacie odbyło się spotkanie dla wszystkich wychowanków poświęcone sprawom osób niewidomych i słabo widzących, na którym odczytano list kolegów i koleżanek z Ośrodka  im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

W dniu 13 października 2023 r. obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej w naszym Ośrodku.

W dniu 17 października 2023 roku grupa wychowanków z naszego Ośrodka uczestniczyła w meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Niemiec do lat 19, U-19, który odbywał się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

W piątek 15 września 2023 roku grupa młodszych wychowanków naszego Ośrodka została zaproszona do HSW „ŁUCZNICZKA” na finał ogólnopolskiej akcji „WYPRAWKA DLA ŻAKA”.

W dniach 2-6 października wychowankowie internatu wzięli udział w akcji Sprzątania świata odbywającej się pod hasłem „Czysta Bydgoszcz – podejmij wyzwanie”.

W dniu 7 października 2023r. delegacja naszego Ośrodka z inicjatywy dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego wzięła udział w obchodach 81. rocznicy utworzenia 1. Polskiej Dywizji Pancernej.

W poniedziałek 2 października 2023 roku w internacie obchodzony był Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta przygotowały dla chłopców moc atrakcji.

Już po raz piąty pan Ryszard Bielecki, dyrektor  KPSOSW nr 2, zaprosił uczniów do udziału w Festiwalu Panien Wodnych, którego organizatorem jest Fundacja Nasza tradycja - nasza przyszłość.

Dzień Głuchego i Języka Migowego obchodzony jest od 1958 roku w ostatnią niedzielę września, na całym świecie. Z tej okazji, 27 września 2023 roku,  w naszym Ośrodku odbył się coroczny, wyjątkowy festyn.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2