Zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez uczniów naszego Ośrodka pod opieką księdza katechety Piotra Książkiewicza. - Jasełka

 

Uczniowie  liceum (kl. 3Lb, 3Lc) i szkoły branżowej (kl. 3Be) pojechali do Manufaktury Słodyczy Karmelowej Krainy na warsztaty robienia czekolady.

14 grudnia 2021r. dziewczęta z II i III grupy internackiej wybrały się na wycieczkę do Parku Iluminacji w Myślęcinku. Zwiedziły plenerową wystawę pt.:"Odnaleziony Świat", inspirowaną twórczością Stanisława Lema.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Ośrodku: Agata Barabas kl. 3 (LO) i Mateusz Zdzienicki kl. 2 (LO) oraz Łukasz Buzalski kl. 4Te (Technikum) otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

6 grudnia 2021r., w mikołajkowy wieczór, odbyła się w Ośrodku kolejna edycja „Talent Show”. Podczas imprezy dzieci i młodzież zaprezentowała swoje talenty wokalne, taneczne, plastyczne oraz umiejętności sportowe.

Nadchodzą Święta, a z nimi prezenty, choinka, bombki i ....pierniki. Aby przygotować te przepyszne, pachnące ciasteczka, uczniowie klasy zerowej i pierwszych szkoły podstawowej udały się 10 grudnia 2021r. do Muzeum Żywego Piernika w Toruniu.

19 listopada 2021 r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i wychowanka dwóch klas. Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny i zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.

To już siódmy raz, kiedy z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie” poznajemy świat osób niewidomych i słabo widzących.

Narodowe Święto Niepodległości to czas przywołania historii związanej z odzyskaniem przez Polskę, po 123 latach, wolności od zaborców.

Uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej uczcili pamięć pomordowanych przez Niemców w 1939 roku Polaków, m.in.: nauczycieli, lekarzy, księży.  

W ramach doradztwa zawodowego, w dniu  27 października, uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do firmy SLICAN w Bydgoszczy.  Zapoznali się z procesem produkcji central telefonicznych, bramofonów, domofonów i telefonów.

Internackie rozgrywki w piłkę siatkową cieszą się wśród wychowanków zawsze dużym zainteresowaniem. W Dniu Edukacji Narodowej mecz rozegrały drużyny „WYCHOWANKOWIE kontra WYCHOWAWCY”.

Trwają wykopki, dlatego uczniowie klas trzecich i piątych szkoły podstawowej w dniu 4 października wybrali się do Edukacyjnej Zagrody Wiejskiej w Kozielcu, gdzie wzięli udział w tradycyjnych wykopkach, a z ziemniaków zrobili „ziemniaczane cuda”.

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego w naszym Ośrodku to zawsze dla nas święto. W tym roku obchodziliśmy je w formie festynu, który uroczyście otworzył Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki odnosząc się z szacunkiem do społeczności uczniowskiej, do ich rodziców, do gości.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2