Jesteśmy zespołem szkół, który kształci dzieci i młodzież na poziomie oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej, szkół średnich i policealnych.

Dzieci młodsze realizują większość przedmiotów w swoich pomieszczeniach - klasach. Uczniowie klas starszych uczą się w istniejących na terenie szkoły pracowniach.

Są to pracownie: biologiczna, fizyczna z zapleczem, komputerowe, plastyczna, historyczna, geograficzna, polonistyczna, matematyczna, katechetyczna.
W bibliotece natomiast działa Internetowe Centrum Multimedialne.

Szkoła obejmuje swą opieką również uczniów, którzy z uwagi na dodatkowe schorzenia są objęci nauczaniem indywidualnym. Nauczanie takie może się odbywać zarówno na terenie Ośrodka, jak i w miejscu zamieszkania.
Proces dydaktyczno - wychowawczy w szkole obejmuje, poza realizacją przedmiotów wynikających z programu, także zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, logorytmikę, zajęcia socjoterapeutyczne i kynoterapię.

Dzieci mogą korzystać z bogato wyposażonej biblioteki i czytelni. Szkoła dysponuje również zespołem sportowym, który tworzy sala gimnastyczna, duże przebieralnie, natryski, toalety, magazyn sportowy, siłownia.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież niesłyszącą i słabo słyszącą do realizacji obowiązku szkolnego w naszym ośrodku!

Dodatkowe informacje:

Wykaz podręczników  - zobacz

Rekrutacja  - zobacz

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2