W dniu 12 kwietnia 2024 roku w budynku warsztatów szkolnych Dyrektor KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy Pan Ryszard Bielecki dokonał uroczystego wręczenia dyplomów potwierdzających uzyskanie kwalifikacji zawodowych, pierwszym w historii placówki, absolwentom szkoły policealnej kierunku kształcenia: technik dentystyczny.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących.

- ZAPROSZENIE

- REGULAMIN KONKURSU

- ZAKRES TEMATYCZNY ZADAŃ KONKURSOWYCH

- HARMONOGRAM

Mimo nieprzychylnej pogody za oknem, w naszym Ośrodku odbył się radosny dzień wiosny.

W dniu 22.03.2024r. świętowaliśmy w naszym Ośrodku 77-lecie jego istnienia oraz 27-lecie nadania imienia Patrona generała Stanisława Maczka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona przez delegacje Wojska Polskiego, przedstawicieli urzędów państwowych, szkół oraz przyjaciół i darczyńców Ośrodka.

W dniu 18 marca 2024 roku młodzież skupiona w klubie „Eponiks” odwiedziła otwartą w Galerii Pomorskiej wystawę pod nazwą „Silne i wytrwałe”. Jest to wystawa poświęcona wybitnym kobietom, które swoim życiem i działalnością  wywarły znaczący wpływ na dzieje ludzkości.

W dniach 4 – 14 marca w internacie odbyły się zawody w bilardzie o mistrzostwo naszego Ośrodka zorganizowane przez wychowawców panią Ewę Szopińską i pana Jacka Buhl. W turnieju wzięło udział 24 zawodników, z których po losowaniu utworzono 12 par.

Miłość często jest centralnym motywem opowieści o parach z bajek. To uczucie sprawia, że bohaterowie są gotowi poświęcić wiele dla swojego ukochanego partnera.

Dnia 1 marca 2024 roku uczniowie klas 8a i 8b odwiedzili pracownię fryzjerską. Pani Marta Jendraszak, nauczycielka zawodu, zapoznała uczniów z podstawowymi przyborami fryzjerskimi, tymi nowoczesnymi  i dawnymi.

W sobotę 2 marca 2024 roku klasy fryzjerskie wybrały się do Poznania na Międzynarodowe Targi Fryzjersko-Kosmetyczne.

­W czwartkowe popołudnie 29 lutego  2024 roku, poszukując  okazji do dobrej zabawy i aktywności ruchowej, grupa najmłodszych wychowanek internatu zawitała do Centrum Zabaw i Trampolin „PARK 17" w Bydgoszczy.

W dniu 28 lutego 2024 roku grupa wychowanków z naszego Ośrodka wraz wychowawcami Dariuszem Grzelakiem i Łukaszem Pawelcem uczestniczyła w meczu koszykarskim pomiędzy pierwszoligowymi zespołami: Astoria Bydgoszcz i Kotwica Kołobrzeg.

Tuż przed feriami, 8 lutego 2024 roku, odbył się konkurs recytatorski połączony z ekspozycją prac plastycznych na temat „Wielcy Polacy – Patroni roku 2023”.

Wychowankowie naszego internatu wraz z wychowawcami 6 lutego wybrali się na wycieczkę do Torunia. Naszym celem były trybuny prestiżowego mityngu ORLEN Copernicus Cup.

Dnia 1 lutego 2024 roku obchodziliśmy w internacie Międzynarodowy Dzień Puzzli. Jest to nietypowe, ale bardzo fajne święto. Ma ono zwrócić naszą uwagę na pozytywny wpływ puzzli i innych łamigłówek na mózg. Łamigłówki świetnie rozwijają koncentrację oraz stymulują obszary odpowiedzialne w umyśle za logiczne myślenie.

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

44. Konkurs Matematyczny  

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2