14 października obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od  życzeń od Dyrekcji, następnie wyróżnieni pracownicy Ośrodka odebrali odznaczenia i nagrody.

Dalsza  część uroczystej akademii  była niespodzianką dla pracowników  przygotowaną przez uczniów. Był to przepełniony poezją, muzyką, tańcem i śpiewem program artystyczny. Najmłodsi zaśpiewali „Naszą piosenkę” z własnym akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Dzieci z klas szóstych i siódmych zatańczyły do muzyki z filmu „Minionki”.  Z kolei młodzież szkół ponadpodstawowych zaprezentowała znane i nieznane sentencje i aforyzmy dotyczące nauczycieli oraz ich trudnej pracy, taneczny układ choreograficzny do utworu „Chocolate” oraz żartobliwą inscenizację przeplataną piosenkami, które sami ułożyli.

Bardzo miłym akcentem uroczystości było wręczenie zebranym papierowych kwiatów wykonanych przez dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych. Przygotowane występy wywoływały u oglądających na przemian śmiech i wzruszenie. Widać było duże zaangażowanie występujących dzieci, które prezentowały się najpiękniej jak potrafiły.

Tekst: Małgorzata Klimczewska

Zdjęcia: Artur Zasada, Jan Gronowski

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2