Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego w naszym Ośrodku to zawsze dla nas święto. W tym roku obchodziliśmy je w formie festynu, który uroczyście otworzył Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki odnosząc się z szacunkiem do społeczności uczniowskiej, do ich rodziców, do gości.

Pani Katarzyna Maxelon – nauczycielka i tłumacz języka migowego opowiedziała o historii obchodów święta głuchych i randze języka migowego w kontaktach międzyludzkich. W części artystycznej uczniowie klas szóstych zaprezentowali taniec integracyjny, a liczna grupa wychowanków zinterpretowała w języku migowym piosenkę Krzysztofa Krawczyka pt. „Lot nr 205”.

Następnie Dyrektor Ryszard Bielecki zaprosił wychowanków do udziału w licznych zabawach i konkursach,  w których wszyscy byli wygranymi  i otrzymali słodkie nagrody. W zabawach brały udział nasi mali goście, dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Zaczarowany Zakątek”. 

Festyn zakończył się korowodem barwnych postaci literackich, filmowych i fantastycznych oraz wręczeniem wychowankom paczek ufundowanych przez Caritas. W tym roku dopisała nam pogoda, humor, dobra zabawa i radość z prezentów. Dziękujemy!

tekst: Krystyna Bieniek, Barbara Kosz

zdjęcia: Krystyna Bieniek, Tomasz Wosiek

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2