Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

18 listopada 2022 r. pierwszoklasiści z dwóch klas, ubranych w galowe stroje, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia i wychowanka Ośrodka.

Cała uroczystość rozgrywała się w bajkowej scenerii. Swoją obecnością zaszczyciły uczniów: Czerwony Kapturek i Wilk. W bajkowe postaci wcieliły się nauczycielki naszego Ośrodka – Karolina Drzycimska i Anna Kłódkowska. Uroczystość została przygotowana we współpracy z wychowawcami internatu Jolantą Dziadko i Adamem Rajwą.

Pierwszoklasiści musieli wykonać kilka zadań. Podczas pracy wykazali się dużym zdyscyplinowaniem, aktywnością i ogromnym zaangażowaniem, za co otrzymali burzę oklasków.

W niezwykle podniosłej atmosferze pan Dyrektor Ryszard Bielecki dokonał pasowania na ucznia i wychowanka Ośrodka,  dotykając wielkim długopisem jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie pełnoprawni już uczniowie złożyli odcisk swojego kciuka na Akcie Ślubowania.

Potem było mnóstwo życzeń i prezentów od Dyrektora Ryszarda Bieleckiego, Wicedyrektor  Ośrodka Joanny Szmytkowskiej, Kierownik Ośrodka Marzeny Boczkowskiej oraz od wychowawczyń klas pierwszych:  Agnieszki Lietz i Marii Falewicz.

Również rodzice pamiętali o święcie swoich dzieci. Podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom za opiekę i trud włożony w nauczanie i wychowanie swoich dzieci. Byli dumni ze swoich pociech i wyrażali zadowolenie z udziału w uroczystości. Na koniec wszyscy uczestnicy udali się pod portret naszego Patrona Ośrodka – generała Stanisława Maczka, gdzie w hołdzie - pierwszoklasiści złożyli Mu kwiaty i zapalony znicz.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

 

Opracowanie: Maria Falewicz

<< powrót do aktualności
   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2