Cały rok na to czekaliśmy i stało się!

28 września 2022 roku w KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy, dzięki gościnności dyrektora Ośrodka Ryszarda Bieleckiego, odbył się już po raz czwarty Festiwal Panien Wodnych zorganizowany przez Fundację Nasza tradycja - nasza przyszłość. Tematem wiodącym tegorocznego Festiwalu było opowiadanie Tadeusza Oszubskiego pt. "Bocianowo".

Udział w imprezie wzięli uczniowie szkoły podstawowej, którzy z zaangażowaniem wykonywali zadania nawiązujące do bydgoskiej legendy zapisanej w utworze. Pierwszoklasiści, pod okiem Pani Marii Falewicz, "wyczarowali" oryginalną kukłę Panny Wodnej, Pasterki Ptaków, a siódmoklasiści pracowali z tekstem "Bocianowo", do którego stworzyli ciekawą historyjkę obrazkową. Nad ich pracą czuwały Panie: Joanna Rak, Barbara Kosz i Hanna Sułek - Stawicka, a koordynatorem Festiwalu w KPSOSW nr 2 była wicedyrektor ośrodka Joanna Szmytkowska.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmiku z nagraniem opowiadania "Bocianowo" czytanego przez samego autora. Uczniowie wspaniale bawiąc się, poznawali bydgoską tradycję zamkniętą w legendzie. Festiwal zakończył barwny korowód Panien i Stworów Wodnych, do którego dołączyły dzieci z klas młodszych i ich nauczyciele. Wesoły orszak przemierzył teren Ośrodka, przypominając wszystkim, że " Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują".

Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość, Małgorzacie Stawickiej, oraz Dyrektorowi Kreatywnemu Fundacji, Tadeuszowi Oszubskiemu, za zaproszenie do udziału w IV Festiwalu Panien Wodnych. 

Tekst: Joanna Szmytkowska

<< powrót do aktualności
   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2