Uczniowie klasy 1 Bef szkoły branżowej wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Akademii Barberingu Mistrzyni Świata Natalii Lietz zorganizowanej przez doradcę zawodowego Małgorzatę Krysiak. 

Uczniowie mieli możliwość obserwacji warsztatu pracy barbera, poznali czynności wykonywane na tym stanowisku od powitania klienta po odprowadzenie go do wyjścia. Zapoznali się z zabiegami oferowanymi przez salon oraz obejrzeli narzędzia i kosmetyki stosowane przy pracy. Ponadto sami przekonali się jak wygląda zabieg świecowania uszu oraz opalania uszu.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że charakterystycznym znakiem rozpoznawczym dla barbera jest słupek barberski, w którego kolorach są drzwi wejściowe do salonu. Z ciekawostek powiemy, że kolory nie są przypadkowe. W średniowieczu poza męska stylizacją zajmowano się drobnymi zabiegami chirurgicznymi jak wyrwanie zęba i upuszczanie krwi (wierzono, że jest to zabieg oczyszczający). Dlatego kolor czerwony symbolizuje krew, kolor biały opatrunek. Z czasem dodano kolor niebieski, aby podkreślić narodowy charakter szyldu (Stany Zjednoczone). Ale jak widać kolorystyka przyjęła się na całym świecie.

Nasza grupa została bardzo miło ugoszczona za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krysiak

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2022 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2