Drzwi Otwarte

W dniu 12.03.2019r. przyjmowaliśmy gości w związku z DRZWIAMI OTWARTYMI.

Zainteresowani nauką w tutejszych szkołach, ich rodzice zostali powitani przez dyrekcję KPSOSW nr 2.  W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja wszystkich zawodów, których kształcenie odbywa się w naszym ośrodku. Tak więc informacji udzielali nauczyciele następujących zawodów: elektronik, kucharz, informatyk, florysta.  W trakcie spotkania omówiono również sprawy związane z procesem rekrutacyjnym, formy pomocy psychologiczno – pedagogicznej, współpracę pielęgniarki szkolnej z rodzicami. Zainteresowane osoby zostały zapoznane z ofertą internatu.

Po tej oficjalnej części rodzice udali się na spotkanie przy kawie, w czasie którego mogli dopytać o interesujące ich tematy dyrekcję i specjalistów ośrodka. Młodzież, z kolei, wzięła udział w integracyjnych spotkaniach ze swoimi rówieśnikami ze szkół ponadgimnazjalnych. Swoje szkoły prezentowali uczniowie klas: I Liceum Ogólnokształcącego, II technikum gastronomicznego, I technikum elektronicznego, I branżowej gastronomicznej, I policealnej informatycznej, I przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami.

Słodkości, które umilały wszystkim spotkanie przygotowali uczniowie technikum gastronomicznego pod kierunkiem nauczycieli zawodu.

Dzięki DRZWIOM OTWARTYM mogliśmy się wzajemnie choć trochę poznać i być może niektórym osobom pomóc w podjęciu decyzji. Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za przybycie i życzymy powodzenia w egzaminach i dobrego wyboru szkoły.

Opracowanie M. Czyż
Zdjęcia K. Bieniek

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2