Poznań Motor Show 2018

W dniach 5 – 6 kwietnia 2018 roku młodzież z Naszego ośrodka uczestniczyła w Największych w Polsce targach motoryzacyjnych: „Poznań Motor Show 2018”.

Dzięki gościnności ośrodka w Poznaniu skorzystaliśmy z bazy noclegowej w internacie. Nad młodzieżą opiekę sprawowali pan Tomasz Ormiński, pan Paweł Szarkiewicz i pan Łukasz Dąbrowski.

Najnowsze modele zaprezentowali liderzy światowych motoryzacyjnych marek - m.in. Skoda, Peugeot, Citroen, BMW, Mercedes, Volkswagen, Toyota, Honda czy Seat. Do Poznania po raz pierwszy zawitała Tesla, ABT czy SsangYong, a po czterech latach przerwy wrócił Aston Martin. Wiele aut swoją światową premierę miało na targach w Genewie. Na targach nie zabrakło luksusowych aut m.in. Rolls-Royce, Maserati i Ferrari, które świętuje w tym roku 70-lecie marki. Z kolei Porsche przyjechał z dwoma najnowszymi modelami - Panamerą Sport Turismo oraz wyścigowym 911 GT3 Cup.

Poznań Motor Show to nie tylko samochody. Targi to cztery salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy oraz truck. Miłośnicy podróżowania i aktywnego wypoczynku w salonie caravaningowym znaleźli najnowsze kampery i przyczepy campingowe światowych liderów, takich marek jak Hobby, Pilote, Adria czy Bavaria. Dla fanów jednośladów przygotowano szeroką ofertę od motocykli o najmniejszej pojemności, przez sportowe oraz enduro, a na największych typu chopper kończąc. Organizatorzy przygotowali szereg imprez towarzyszących. Podczas czterodniowej imprezy zaprezentowali się kaskaderzy na motocyklach i quadach. Zwiedzający pod okiem instruktora mogli przetestować Skodę Kodiaq i Land Rovera Discovery. My sami jechaliśmy po różnego rodzaju rampach najnowszym Land Roverem. Auto z tym wyposażeniem można kupić u dealera marki za 350 tysięcy złotych.

W trakcie targów odbyły się także aukcje samochodów używanych. Do kupienia były m.in. Volkswagen Golf, którym podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce, jeździł papież Franciszek.

Szczęśliwi i pełni wrażeń wracaliśmy do Bydgoszczy. Część emocji oddadzą zamieszczone poniżej zdjęcia oraz krótkie filmiki. Mamy nadzieję, że  wrócimy ponownie za rok.

 

Tekst i zdjęcia: Łukasz Dąbrowski

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2