Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca 2018r. powitaliśmy wakacje, kończąc rok szkolny 2017/2018.

Pożegnaliśmy w tym roku uczniów kończących gimnazjum, szkołę zawodową, szkołę przysposabiającą do pracy oraz szkołę policealną o kierunku technik informatyk.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Międzynarodowy Międzyszkolny Konkurs "Generał Stanisław Maczek - Nasz Patron"

W dniu 15 czerwca 2018 r. Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym  nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej im. Generała Stanisława Maczka w Bydgoszczy gościł drużyny uczniowskie szkół z Polski noszących imię wspólnego Patrona, Generała Stanisława Maczka. W konkursie historycznym jego uczestnikom  przyświecały słowa Generała: „Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski…”. Zagadnienia konkursowe obejmowały szlak wojenny Generała podczas Drugiej Wojny Światowej – okresu, kiedy narodziła się Jego legenda jako wspaniałego dowódcy 1. Polskiej Dywizji Pancernej oraz formy upamiętniania pamięci o Jego dokonaniach w Polsce i w Europie. W konkursie plastycznym udział wzięły szkoły z Polski, Holandii i Belgii.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Międzyszkolny Konkurs "Generał Stanisław Maczek - Nasz Patron"

Wycieczka do TVP Bydgoszcz

Dnia 15.05.2018r.  Klub Młodego Dziennikarza udał się na wycieczkę do TVP Bydgoszcz.

Czytaj więcej: Wycieczka do TVP Bydgoszcz

Spotkanie z "BORPA"

W dniach 19.04. i 24.04.2018r. na zaproszenie dyrekcji ośrodka odbyły się spotkania z dziećmi i młodzieżą naszej placówki, prowadzone przez terapeutki z Bydgoskiego Ośrodka  Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” w Bydgoszczy – Panią Beatę Pawlak oraz Panią Magdalenę Włodarczyk.

Czytaj więcej: Spotkanie z "BORPA"

Rozgrywki o puchar Dyrektora

W miesiącu kwietniu w Internacie ośrodka były prowadzone rozgrywki o puchar Dyrektora KPSOSW nr 2 w tenisie stołowym rozgrywanym piłką siatkową.

Czytaj więcej: Rozgrywki o puchar Dyrektora

DRZWI OTWARTE – sprawozdanie i fotorelacja

W dniach 24.04.-25.04.2018r. odbyły się DRZWI OTWARTE dla zainteresowanych kontynuowaniem edukacji w naszym ośrodku na poziomie szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: DRZWI OTWARTE – sprawozdanie i fotorelacja

XIV Przegląd Teatralny w Szczecinie

W dniach 22-24 kwietnia 2018r. grupa teatralna "Ab -surdus" uczestniczyła w XIV OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADĄ SŁUCHU

Czytaj więcej: XIV Przegląd Teatralny w Szczecinie

Spotkanie z Afryką

W dniu 18 kwietnia w naszym Ośrodku gościliśmy po raz kolejny podróżnika Rafała Kuzimskiego. Tym razem opowiadał nam o wizycie w Zambii w roku 2016.

Czytaj więcej: Spotkanie z Afryką

Zakończenie Miejskich Igrzysk Sportowych Szkół Specjalnych

Dnia 16 kwietnia 2018 roku odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców organizowane w naszym Ośrodku.

Czytaj więcej: Zakończenie Miejskich Igrzysk Sportowych Szkół Specjalnych

XV Konkurs Języka angielskiego w Poznaniu

W dniach 13-14.04.2018r. nasi uczniowie Kacper Zieliński z kl. 7a SP, Katarzyna Wyczyńska z kl. 2L i Mateusz Gryczka z kl. 3L wraz z paniami Agnieszką Żelską i Hanną Derkowską-Tabula, uczestniczyli w XV Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Angielskiego dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących w Poznaniu.

Czytaj więcej: XV Konkurs Języka angielskiego w Poznaniu

Poznań Motor Show 2018

W dniach 5 – 6 kwietnia 2018 roku młodzież z Naszego ośrodka uczestniczyła w Największych w Polsce targach motoryzacyjnych: „Poznań Motor Show 2018”.

Dzięki gościnności ośrodka w Poznaniu skorzystaliśmy z bazy noclegowej w internacie. Nad młodzieżą opiekę sprawowali pan Tomasz Ormiński, pan Paweł Szarkiewicz i pan Łukasz Dąbrowski.

Czytaj więcej: Poznań Motor Show 2018

Jak się dzieje legenda?

  10 kwietnia 2018r. przybyli do naszego Ośrodka szczególni goście. W ramach trwającej od kilku lat współpracy integracyjnej odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży wraz z nauczycielkami – p. Różą Kowalską i Beatą Szczechowską – Szarleją.

Czytaj więcej: Jak się dzieje legenda?

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

Projekt „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” realizowany jest przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest indywidualizacja procesu nauczania poprzez wsparcie stypendialne uczniów oraz  podniesienie efektywności kształcenia zawodowego.

Czytaj więcej: Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

Powitanie wiosny

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca kojarzony z dniem wagarowicza uczniowie klas : 1Tga (wych. Alicja Nurkiewicz), 2Tga (wych. Alina Szczukowska), 2Tgb (wych. Tomasz Wosiek) oraz uczeń kl. Policealnej (p. Agata Wilczewska) spędzili zwiedzając Stare Miasto i Wyspę Młyńską.

Czytaj więcej: Powitanie wiosny

71 lat naszego Ośrodka

W dniach 22-23 marca 2018r. obchodziliśmy 71. rocznicę powstania Ośrodka i 21. rocznicę nadania imienia generała Stanisława Maczka. Na obchody przybyło wielu Gości, Przyjaciół Ośrodka i Kombatantów 1. Dywizji Pancernej generała Maczka.  

Czytaj więcej: 71 lat naszego Ośrodka

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2