Warsztaty Majsterkowo

W ramach zajęć świetlicowo – szkolnych 12.06.2017 roku uczniowie szkoły podstawowej z klasy 3a i 4b wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Cieśniewską, Karoliną Jasiński, Bożeną Nowak-Sieradza i Aleksandrą Leszczyńską-Szopa po raz pierwszy brali aktywny udział w Warsztatach MAJSTERKOWO podczas wycieczki do  bydgoskiej Castoramy. Celem zajęć było przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i pasji do majsterkowanie, pobudzenie wyobraźni i rozwinięcie umiejętności manualnych.

Mali majsterkowicze  mieli za zadanie wykonać z drewnianych desek ozdobną skrzyneczkę za pomocą prawdziwych gwoździ, młotków, a drewno oszlifowywał specjalnym papierem ściernym. Po zmontowaniu skrzynek dzieci malowały każde swoją na dowolne kolory i wzory. Na czas schnięcia skrzyneczek, wszyscy w żółtych kaskach udali się na krótką wycieczkę po Castoramie, gdzie obserwowali pracę w magazynie, na wózkach widłowych czy podnośniku i na sklepie.

Na zakończenie spotkania prowadzący, Pani Agnieszka i Pan Robert rozdali dzieciom dyplomy i drobne upominki, a skrzyneczkę każdy swoją zabrał do domu. Warsztaty były profesjonalnie przygotowane, a dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Opracowanie: A. Leszczyńska-Szopa

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2