"I Ty możesz zostać fotografem" - Poznań

W dniach 24-26.03.2017r. w Ośrodku dla Niesłyszących w Poznaniu odbyły się Pierwsze Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne z Konkursem Fotograficznym pt. "I Ty możesz zostać fotografem".

Z naszego Ośrodka w Warsztatach i Konkursie wzięli udział wychowankowie: Monika Mędryk, Agnieszka Wojtan oraz Kamil Krupa, a opiekunami byli panowie Adam Rajwa i Artur Zasada. W dniu przyjazdu uczestnicy warsztatów udali się na wieczorne zwiedzanie Starówki połączone z nocną fotografią. Wszyscy chętnie eksperymentowali z ustawieniami swoich aparatów starając się ukazać nocny Poznań jak najpiękniej.

Następny dzień był wypełniony warsztatami z różnych typów fotografii. Uczestnicy, aby stworzyć portfolio konkursowe musieli do piątkowych nocnych zdjęć Poznania zrobić jeszcze serię czterech zdjęć z fotografii: portretowej, krajobrazowej, architektury oraz makro. Zdjęcia robiliśmy w budynkach Ośrodka jak i na świeżym powietrzu.

Po wykonaniu i wydrukowaniu zdjęć uczniowie mieli czas na przygotowanie portfolio, czyli zaprezentowanie zdjęć na plakacie  we własnej indywidualnej formie aranżacji graficzno-plastycznej.

Wszystkie prace zostały powieszone na specjalnych planszach i prezentowały się znakomicie. Uczestnicy wybierali najlepszą pracę w kategorii "Nagroda publiczności", a Jury musiało wybrać trzy najlepsze portfolia.

Podczas obrad jury konkursowego wszyscy uczestnicy wzięli udział w spotkaniu ze znanym podróżnikiem i fotografem Dominikiem Szmajda, który opowiedział o swojej pierwszej podróży dookoła Afryki. Swoją opowieść ubogacił pięknym zdjęciami ze swej długiej i fascynującej przygody.

Finałem wieczoru było rozstrzygnięcie konkursu. Wśród 29 wspaniałych prac, najlepsze miejsca zdobyli:
I miejsce Konrad Wójcik - Olsztyn,
II miejsce Marek Dorosewicz - Warszawa,
III miejsce Agnieszka Wojtan - Bydgoszcz,  

Na końcu wszyscy pozowali do grupowego zdjęcia, które wydrukowane na pamiątkę otrzymaliśmy od organizatorów konkursu.

Tekst i zdjęcia: Artur Zasada

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2