Wycieczka do Lichenia

Dnia 21 kwietnia 2016r. klasy 1Te, 4Tg i 4Te wraz z Księdzem Dariuszem Wesołkiem i wychowawcami p.Aliną Szczukowską, p.Agnieszką Żelską i p.Arturem Zasadą pojechali na wycieczkę - pielgrzymkę do Lichenia. Dla klas czwartych Technikum pielgrzymka byłą okazją, aby pomodlić się o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego, który odbędzie się już wkrótce.

Licheń przywitał nas piękną, wiosenną, słoneczną pogodą. O tej porze roku nie ma jeszcze wielu turystów, więc mogliśmy cieszyć się zachwycającym widokiem.

Na początku wycieczki poszliśmy do Licheńskiego źródełka, z którego napiliśmy się czystej wody. Wielu ludzi, którzy wcześniej pili tę wodę doznało łaski uzdrowienia. Mamy nadzieję, że nam pomoże zdać maturę.

W Bazylice mniejszej w Licheniu Starym widzieliśmy cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej.

Potem udaliśmy się do Bazyliki na terenie Sanktuarium Maryjnego, największej świątyni w Polsce. Tam wzięliśmy udział we mszy św., którą specjalnie dla nas odprawiał również nasz ksiądz Darek. Zwiedziliśmy zaplecze ołtarza oraz podziemia, w których mieszczą się mniejsze kaplice.

Następnie przeszliśmy przez kręte ścieżki Golgoty. To labirynt przejść, grot, kapliczek, figur i płaskorzeźb. Nad całością góruje krzyż oraz postacie Matki Bożej i św. Jana.

Byliśmy także w Kaplicy Krzyża Świętego. Wisi w  niej  święty krzyż, do którego w czasie II wojny światowej strzelała niemiecka nauczycielka. Historia mówi, że kilka godzin później sama zginęła od kul.

Na koniec pielgrzymki udaliśmy się na obiad. Wyjazd do Lichenia był dla nas bardzo ważny. Był naszą ostatnią wycieczką, ale także bardzo ważnym czasem zadumy i modlitwy, o pomyślne zdanie nadchodzących egzaminów.

 

Tekst: Agnieszka Żelska
Zdjęcia: Artur Zasada

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2