Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust

Po raz pierwszy uczniowie Gimnazjum, Aldona Kowal z klasy pierwszej i Tomasz Cyzio z klasy trzeciej, reprezentowali nasz Ośrodek w I Ogólnopolskim Konkursie Odczytywania Mowy z Ust pod hasłem: „Żyjmy zdrowo!", który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kaliszu w dniach 12-14.06.2015 roku.

Tematyka dla gimnazjalistów to: Sport czy komputer? Opiekunami byli Aleksandra Leszczyńska-Szopa, nauczyciel rewalidacji, i Piotr Frąckiewicz, wychowawca w internacie.

W klasyfikacji indywidualnej Aldona zdobyła IX miejsce, Tomasz zajął XIV miejsce, a w klasyfikacji zespołowej nasi uczniowie uplasowali się na miejscu IV.

Dla wszystkich uczestników odbyła się dyskoteka, a po zmaganiach konkursowych: spacer po Starówce, wycieczka na Zawodzie oraz gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu, które uwieńczyły miły pobyt w  Ośrodku w Kaliszu.

Na spotkaniu nauczycieli i wychowawców w drodze losowania wyłoniono organizatora kolejnego, II Ogólnopolskiego Konkursu Odczytywania Mowy z Ust, który miał miejsce w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabo Słyszących we Wrocławiu 22-23.04.2016 roku. Hasło przewodnie brzmiało: „Wrocław miastem spotkań”, a obowiązującym tematem dla gimnazjum były: "Najważniejsze zabytki Wrocławia".

 I tym razem reprezentowały nasz Ośrodek uczennice Gimnazjum: Aldona Kowal i Joanna Dąbrowska z klasy drugiej. Opiekunami były panie Alicja Puciato, nauczyciel zajęć rewalidacyjno – logopedycznych i Aleksandra Leszczyńska-Szopa.

Pierwszego dnia pobytu dla uczniów została zorganizowana impreza integracyjna  – „Gry i zabawy logiczne” w Internacie Ośrodka. Natomiast po zakończeniu rozwiązywania zadań konkursowych wszyscy udali się na spotkanie z mieszkańcami wrocławskiego ZOO.

W klasyfikacji indywidualnej Aldona zdobyła V miejsce, a Joasia uplasowała się na miejscu VII. Jako Ośrodek stanęliśmy na podium, zajmując III miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Zawodnicy obu konkursów otrzymali dyplomy i drobne upominki, a co najważniejsze, mieli okazję nawiązać nowe znajomości, poznać nowych kolegów i koleżanki z Ośrodków z całej Polski, wspólnie zmagać się z emocjami, które towarzyszą  rywalizacji konkursowej. Ponadto podnieśli poziom swojej wiedzy i twórczego myślenia, wzbogacili zasób słownictwa oraz poznali zasady walki fair play.

             Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

Opracowanie:
A. Leszczyńska-Szopa, A. Puciato, P. Frąckiewicz

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2