Współpraca ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kobiet GINEKA

Od ubiegłego roku szkolnego kontynuowana jest współpraca ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kobiet GINEKA, które ma swoją siedzibę na terenie Bydgoszczy.

Dzięki uzgodnieniom pomiędzy Dyrektorem Ośrodka panem Ryszardem Bieleckim, a panią Prezes Iwoną Borkowską już w zeszłym roku zaprosiliśmy do naszej placówki pracowników w/w stowarzyszenia m.in.: Panią Agnieszkę Bulińską oraz współpracowników  związanych z realizacją projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. W organizację spotkań dla młodzieży ośrodka z dużym entuzjazmem zaangażowała się pani Wicedyrektor Beata Dziaszyk.

W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 mieliśmy okazję gościć doradcę zawodowego Panią Grażynę Burdzy, która przeprowadziła zajęcia dla zainteresowanych uczniów z gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, dotyczące następujących tematów: „Rozmowa kwalifikacyjna” oraz „List motywacyjny”. Odbyły się także indywidualne konsultacje. Uczniowie byli zaciekawieni prezentowanymi tematami, ponieważ chcą przygotować się do aktywnego poszukiwania pracy nie tylko po zakończeniu nauki w szkole, ale także podczas wakacji.

Mamy nadzieję na kontynuowanie współdziałania pomiędzy naszymi placówkami z uwzględnieniem potrzeb młodzieży ośrodka, szczególnie obecnych i przyszłych absolwentów, w celu ułatwienia startu w dorosłe życie i odnalezienia swojego miejsca na Rynku Pracy.

 

Opracowanie: Anna Wyrwicz

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2