Konferencja "Wczesne wspomaganie szansą na harmonijny rozwój dziecka niepełnosprawnego".

W dniu 23.05.2014r. odbyła się Konferencja "WCZESNE WSPOMAGANIE SZANSĄ NA HARMONIJNY ROZWÓJ DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO". Zainaugurowała ona pracę w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w OSW nr 2 w Bydgoszczy.

Od września br. zapraszamy do współpracy rodziców małych dzieci z wadą słuchu.

Udział w konferencji wzięli psycholodzy, pedagodzy, logopedzi z Poradni Psychologiczno Pedagogicznych z Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmna, Inowrocławia, Nakła, Radziejowa, Tucholi. Gościliśmy również przedstawicieli Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Uszkodzonym Słuchem oraz Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Na spotkaniu przedstawiono analizę porównawczą systemu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Europie i w Polsce, omówiono sytuację rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym, przedstawiono problematykę związaną z diagnozą i terapią dziecka niepełnosprawnego. Uczestnicy wysłuchali wykładów na temat budowania systemów językowych u dzieci z zaburzoną komunikacją oraz metod terapii małego dziecka z wadą słuchu. Biorącym udział w konferencji zaproponowano również podróż do Indii, w czasie której mogli poznać historię i nauczyć się techniki masażu Shantala.

Goście zostali zapoznani z krótką historia placówki oraz z aktualną ofertą edukacyjną.

Nasi wychowankowie Karolina Popiołek, Angelika Martenka, Karolina Mądrowska, Marta Kowalewska, Mateusz Bukowski, Kacper Paś, Damian Szefs, Karolina Sokal, Martyna Gwizdała, Lidia Michalak, Paulina Wasielewska, Błażej Kacprzak, Wojciech Karaś przygotowali program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Podziw wzbudzały prace plastyczne autorstwa naszych wychowanków. Prace te powstawały w ramach działalności koła plastycznego i rękodzieła artystycznego, świetlicy szkolnej oraz galerii umiejętności INTER ART.

Umiejętności obsługi kelnerskiej na wysokim poziomie zaprezentowali uczniowie Daniel Giers i Wojciech Święch.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej konferencji i zapraszamy w przyszłym roku.

Link do: "PROGRAM KONFERENCJI "WCZESNE WSPOMAGANIE SZANSĄ NA HARMONIJNY ROZWÓJ DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO"

 

zdjęcia: K. Bieniek, P. Maron

<< powrót do aktualności

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2