Na świątecznym stole

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 3Tga technikum gastronomicznego przygotowali potrawy na świąteczny stół. Tematem przewodnim tradycyjnie były jajka: z majonezem, pasta jajeczna na kanapkach oraz dekoracyjne „kurczaki”.

Uczniowie upiekli chleb pszenny na maślance oraz chleb pszenno-żytni z otrębami, z ziarnami słonecznika i sezamu. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego żurku staropolskiego ugotowanego z dodatkiem leśnych grzybów i chrzanu. Daniem zasadniczym świątecznego stołu  była parzona biała kiełbasa podana z chrzanem i bułką pszenną oraz kiełbasa biała zapiekana z cebulą, pieczarkami i serem. Na deser na stół „wjechała” pięknie udekorowana baba wielkanocna.       

Wszystkim uczniom, ich rodzicom lub opiekunom, dyrekcji i pracownikom Ośrodka i ich rodzinom, wszystkim, którzy to czytają życzymy dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, bogatego zająca i mokrego śmigusa dyngusa. Oczywiście życzymy Wam, aby na Waszych stołach gościły takie potrawy, które my przygotowaliśmy oraz wiele innych. Wesołego Alleluja!!!

 

Zdjęcia i opis: Dominik Przybysz

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2