W dniu 26.01.2024 r. po raz pierwszy w historii Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy pożegnaliśmy absolwentów kierunku kształcenia technik dentystyczny dla młodzieży słabo słyszącej  i niesłyszącej. Nasz Ośrodek stworzył jako pierwszy i jedyny w Polsce możliwość kształcenia w zawodach medycznych dla młodzieży z niepełnosprawnościami. Zrealizowały się marzenia i plany Dyrektora Pana Ryszarda Bieleckiego, który jest pomysłodawcą i realizatorem uruchomienia tego kierunku w KPSOSW nr 2.

Nasi absolwenci zostali wyposażeni w cenne umiejętności, które zwiększą ich szanse na zatrudnienie w branży stomatologicznej.

W bardzo uroczystej i pełnej wzruszeń atmosferze młodzież została pożegnana przez Dyrekcję i kadrę kierowniczą Ośrodka, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziny absolwentów, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców  oraz młodszych kolegów. Pan Dyrektor podziękował również za szczególne zaangażowanie w proces kształcenia młodych techników dentystycznych nauczycielom: pani Wiesławie Ossowskiej, pani Lucynie Jóźwiak oraz panu Dominikowi Przybyszowi.

Przy słodkim poczęstunku wspominano wspólnie spędzone chwile. Następnie wszyscy mieli możliwość obejrzenia wystawy wybranych prac uczniów z zakresu techniki dentystycznej i ortodoncji.

 

 Opracowanie: Wiesława Ossowska

Zdjęcia: Jan Gronowski

  

 << powrót do aktualności

 

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

44. Konkurs Matematyczny  

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2