Od września klasy „0” i 7c uczestniczą w cyklicznych zajęć sensorycznych. Bazują one na wykorzystaniu do zabaw naturalnych produktów, głównie spożywczych, z których dzieci samodzielnie tworzą różnorodne prace plastyczne.

Dzięki temu mają szansę na rozwijanie swojej kreatywności, zdolności sensorycznych i poznawczych. Poprzez dotykanie, wąchanie, a czasem i smakowanie, stwarzamy możliwość polisensorycznego doświadczania świata, rozbudzamy ciekawość i zainteresowania oraz ekspresję naszych uczniów.

Realizowane zajęcia związane są z porami roku. Obecnie czas jesieni już za nami. Udało nam się stworzyć jesienne ciasto z żelatyną, wypełnione darami jesieni. W zabawie znakomicie sprawdził się również kisiel i choć sam w sobie nie jest ulubionym deserem, to sprawił wszystkim wiele frajdy. Powstały również takie cuda jak: papierowe liście i jesienne owoce z gipsu. Dodatkową atrakcją były eksperymenty z mieszaniem barwników i użyciem pachnących farb do malowania palcami. Dopełnieniem jesienny zajęć były żelowe drzewka, które stały się idealnym materiałem do ćwiczeń małej motoryki. Uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Teraz sensorycznie przywitamy zimę :)

 Osoby prowadzące: Anna Kłódkowska, Katarzyna Stasiewska

  

 

 << powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekretariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

44. Konkurs Matematyczny  

   

   

Wyszukiwarka  

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2024 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2