SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

„Życie bez podróży jest jak potrawa bez soli” - Elżbieta Dzikowska

W dniu 17 stycznia 2020 r., z inicjatywy Samorządu Ośrodka, odbyło się kolejne spotkanie wychowanków z podróżnikiem Rafałem Kuzimskim. Bardzo nas zainteresowała przygotowana przez niego prezentacja. Tym razem pan Rafał przybliżył nam dwa oblicza Zanzibaru.

Mogliśmy poznać urocze zakątki tej części Afryki i pomarzyć  o spędzeniu tam wakacji. Opowieści pana Rafała skłoniły nas do poznania tej wyspy, nie tylko z punktu widzenia turysty, ale również mieszkających tam ludzi i ich codziennych problemów. Szczególnie zainteresowaliśmy się szkołami. Byliśmy zdziwieni, że do prowadzenia lekcji wystarczy trochę cienia pod drzewem. Największą ciekawość wzbudził bus, który przywozi uczniów do szkoły. Trudno sobie wyobrazić, że pomieścili się wszyscy, którzy do niego wsiedli, nie wspominając o urokach podróżowania na dachu. Naszą uwagę zwróciły szkolne ubrania dzieci i młodzieży. Jak uwierzyć, że są śnieżnobiałe, gdy mieszkańcom brakuje wody i podstawowych środków czystości? Pomimo tego uderza wielka radość mieszkańców i otwarcie na drugiego człowieka.
Jak zawsze, pan Rafał zaspokoił naszą ciekawość odpowiadając na wiele pytań. Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie!

 

Opracowanie: Monika Sitek-Kądziorska
Zdjęcia: Mateusz Starzak        

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2