Wycieczki Zawodoznawcze

Uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Instytutu Zdrowia i Kosmetyki Profesjonalnej Anny Wolnej. Poznali arkana zawodu technika usług kosmetycznych. Dowiedzieli się, na czym polega jego praca, jakie zabiegi wykonuje, jakiego sprzętu i kosmetyków używa. Uczniom zaprezentowano jak zrobić manicure (hybryda i nowość: tytan), jak pielęgnować brwi oraz jak przeprowadzić badanie skóry twarzy i jakie zabiegi jej zaaplikować.

Natomiast uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego poznawali tajniki zawodu technika masażysty w Salonie Masażu Agnieszki Kaczmarek. Dowiedzieli się,  jakie są rodzaje i techniki masażu oraz jakiego sprzętu i kosmetyków używa się do jego przeprowadzenia.  

Podczas prowadzonych zajęć wszyscy uczniowie przede wszystkim  usłyszeli, jakie predyspozycje zawodowe trzeba posiadać do wykonywania takich prac i jak zdobyć kwalifikacje do tych zawodów. Wycieczki odbyły się w październiku 2019r., a  zorganizowała je Anna Kubik – doradca zawodowy w Ośrodku.

 

oprac. i zdjęcia:  Anna Kubik

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2