Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy

W dniach 10-11 grudnia 2019 r.  w Ośrodku, w ramach programu profilaktycznego „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”, odbyły się spotkania uczniów szkoły podstawowej
i szkół ponadpodstawowych z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem spotkań były również „ŚRODKI PIROTECHNICZNE – BEZPIECZEŃSTWO I PRAWNE ASPEKTY”.

 

Zbliża się koniec starego roku i chętnie sięgamy po różnego rodzaju fajerwerki, aby hucznie przywitać Nowy Rok. Warto wiedzieć, jakie obowiązują przepisy prawne wynikające z korzystania ze środków pirotechnicznych i jaka ciąży odpowiedzialność za ich złamanie. Dobrze znać zagrożenia czyhające na tych, którzy nieumiejętnie i nieodpowiedzialnie ich używają i jakie mogą być tego konsekwencje, zwłaszcza zdrowotne. Uczniowie z ciekawością obserwowali prezentację multimedialną i chętnie zadawali panom funkcjonariuszom pytania.

Bardzo miłym akcentem były prezenty. Uczniowie otrzymali kamizelki i breloki odblaskowe. To zapewni im bezpieczeństwo w czasie szkolnych wycieczek i powrotów do domu. Bardzo dziękujemy!

 

opracowanie: Krystyna Bieniek

zdjęcia:Krystyna Bieniek, Mirosław Grzesiński

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2