Pasowanie pierwszoklasistów

15 listopada 2019 r. w naszym Ośrodku od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej ubrani  w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja forum, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko było po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Cała uroczystość rozgrywała w bajkowej scenerii. Swoją obecnością zaszczyciła uczniów para królewska z krainy „Szczęśliwe Dzieciństwo”.
W bajkowe postaci wcieliły się nauczycielki naszego Ośrodka – Inga Kuszlis – Grygołowicz i Katarzyna Koźlinka – Stasiewska oraz uczniowie klasy 4a.

Część artystyczna została przygotowana we współpracy z wychowawczyniami internatu Iloną Szymczak i Jolantą Dziadko.

Pierwszoklasiści musieli wykonać kilka zadań, które pochodziły z czterech krain: mądrości, tańca, pracy i miłości. Uczniowie podczas pracy wykazali się dużym zdyscyplinowaniem, aktywnością i ogromnym zaangażowaniem, za co otrzymali burzę niekończących się oklasków.

Nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - rozpoczęła się uroczystość ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze pan Dyrektor Ryszard Bielecki dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.  "Pasuję Cię na ucznia i wychowanka" - mówił Dyrektor, dotykając wielkim długopisem jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Potem było mnóstwo życzeń i prezentów: od Dyrektora Ryszarda Bieleckiego, Wicedyrektor  Ośrodka Joanny Szmytkowskiej, Kierownik Ośrodka Marzeny Boczkowskiej oraz od wychowawczyń klas pierwszych:  Agnieszki Lietz, Karoliny  Jasińskiej i Marii Falewicz.

Również rodzice pamiętali o święcie swoich dzieci. Przybyli w licznym gronie. Byli dumni ze swoich pociech i wyrażali zadowolenie z udziału w uroczystości.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

 Opracowanie: Maria Falewicz
Zdjęcia: Krystyna Bieniek

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2