Zrozumieć ciszę

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO  DNIA  GŁUCHEGO zorganizowaliśmy w naszej placówce tydzień z językiem migowym pod hasłem ZROZUMIEĆ  CISZĘ. Impreza o charakterze edukacyjno - integracyjnym odbyła się w dniach 16 – 18. 10.2018.

Gośćmi naszego ośrodka byli uczniowie i nauczyciele kilku bydgoskich szkół. Zaproszenie zostało potwierdzone obecnością przedstawicieli Zespołu Szkół nr 19, Szkoły Podstawowej nr 32, Szkoły Podstawowej nr 65. Z zajęć skorzystali  również uczniowie tutejszego ośrodka : klasa IIIa, IIIb, IVa, V a SP, I LO.

W pierwszej części spotkań odbyły się zajęcia edukacyjne Jak wada słuchu zmienia życie przeprowadzone przez surdopedagogów Małgorzatę Czyż i Katarzynę Maxelon. Uczestnikom przekazano wiedzę na temat wady słuchu i jej skutków. Dzieci zostały uświadomione, w trakcie zajęć warsztatowych,  jakich trudności doświadczają osoby niesłyszące  w codziennym życiu.

Imprezę uświetniły występy grupy teatralnej AB Surdus prowadzonej przez wychowawczynie internatu Małgorzatę Lewandowską i Annę Kucharską oraz występy taneczne uczniów klasy IIIa, IIIb, Via, VIc SP przygotowanych przez nauczycielkę muzyki Marię Falewicz. Nasi wychowankowie pięknie pokazali swoje umiejętności artystyczne. Za każdym razem byli nagradzani przez publiczność gromkimi brawami. Sami również świetnie się bawili.

Po wesołych występach przyszedł czas na naukę języka migowego: W zabawie raźniej – zabawy integracyjne z językiem migowym prowadzone były przez wychowawczynie internatu Zofię  Kubiak i Agnieszkę Brodalkę. Ta część spotkania spotkała się również z bardzo dużym zainteresowaniem gości, którzy chętnie podjęli naukę znaków języka migowego.

 

Opracowanie: Katarzyna Maxelon, Małgorzata Czyż

 

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2018 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2