Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących

Dnia 4 października obchodziliśmy w Ośrodku Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących. Z tej okazji wychowawcy z internatu przygotowali moc atrakcji dla wszystkich podopiecznych z naszej placówki. Wszystko to w ramach festynu zorganizowanego  pod hasłem "Usłyszmy się!"

Po części oficjalnej, w trakcie której wychowankowie zapoznali się z historią Dnia Głuchych, przystąpiliśmy do tego na co wszystkie dzieci czekały, czyli do pokazów, konkursów i występów.

Na początku przedstawiciele bydgoskiej Straży Miejskiej zaprezentowali pokaz tresury psów. W trakcie pokazu, odbywającego się na boisku szkolnym,  mogliśmy oglądać doskonale wyszkolone psy które bez trudu: wyciągały pozoranta spod samochodu, wyskakiwały z jadącego pojazdu, przeskakiwały wysokie przeszkody, wyciągały przestępcę z samochodu itp...

Następnie wychowankowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w rozmaitych konkursach i zawodach przygotowanych przez wychowawców z internatu. Do dyspozycji wychowanków był salon piękności, "Łowisko", gra Shuffleboard, slalom rowerowy, rzuty do celu, rozpoznawanie smaków owoców i warzyw z zawiązanymi oczami  czy zabawy z chustą klanzy.

Po emocjach związanych z konkurencjami sprawnościowymi, przyszedł czas na słodki poczęstunek w postaci przepysznych gofrów.

Z pełnymi brzuchami i w świetnych humorach udaliśmy się na salę gimnastyczną na występy gości specjalnych, dwóch teatrów: Teatru Tańca Brax V pod kierownictwem pani Beaty Rewolińskiej i Teatru Plastycznego Witryna pod kierownictwem pana Romana Baranowskiego.  Teatr Brax zaprezentował się nam w dwóch pięknych choreografiach "Czekając na..." i "Kilka minut do... szczęścia" natomiast Teatr Witryna zaprezentował nam artystyczną wizję trzech utworów grupy "The Beatles".

Po wspaniałych występach teatrów na naszych podopiecznych czekała kolejna niespodzianka.  Każdy wychowanek otrzymał z rąk pani kierownik Ośrodka Marzeny Boczkowskiej pamiątkowy medal ze specjalnym grawerem.

Imprezę zakończyła kolacja grillowa na świeżym powietrzu.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim wychowawcom którzy włączyli się w organizację festynu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących.

Honorowy patronat nad festynem objął Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty
Pan Marek Gralik.

Opracowanie: Agnieszka Brodalka
Maciej Karczmarek

  

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2018 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2