71 lat naszego Ośrodka

W dniach 22-23 marca 2018r. obchodziliśmy 71. rocznicę powstania Ośrodka i 21. rocznicę nadania imienia generała Stanisława Maczka. Na obchody przybyło wielu Gości, Przyjaciół Ośrodka i Kombatantów 1. Dywizji Pancernej generała Maczka.  

W czwartkowy wieczór spotkaliśmy się z naszymi Gośćmi w internacie, na który dzieci z wychowawcami przygotowały przedstawienie „Słoń Trąbalski”. Wystąpił również zespół „Maczkowe nutki” oraz obejrzeliśmy film pt. „180 sekund wokół Patriotyzmu”. Mieliśmy okazje usłyszeć i zobaczyć w interpretacji języka migowego, pieśni wojskowe oraz również w języku migowym zaśpiewać 100 lat i złożyć panu majorowi Januszowi Gołuchowskiemu najserdeczniejsze życzenia z okazji 90 urodzin.

Piątkowy dzień rozpoczął się od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą Patronowi. Delegacje kombatantów, władz samorządowych, wojska, przedstawicieli stowarzyszeń kultywujących tradycje 1. Dywizji Pancernej z Polski, Holandii i Belgii, przyjaciół Ośrodka, w obecności dzieci i młodzieży, nauczycieli, pracowników oddały cześć Patronowi - Wielkiemu Polakowi.

Podczas uroczystej akademii Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki przywitał wszystkich Gości, przedstawił ofertę edukacyjną naszego Ośrodka i plany budowy warsztatów zawodowych.

W części artystyczno-historycznej nasi wychowankowie wraz z opiekunami zaprezentowali inscenizacje i prezentacje poświęcone:
- mapom walk gen. Stanisława Maczka i jego żołnierzy,
- wyjazdom naszych wychowanków do Holandii i Belgii na uroczystości złożenia hołdu Patronowi i Jego żołnierzom na Polskich Cmentarzach Wojennych.

Wychowankowie przygotowali również wspaniałe aranżacje taneczne pt. Powiewająca flaga” i Marsz żołnierzy".

Za udział w konkursie wiedzy i konkursie plastycznym dotyczącym generała Maczka i 1. Dywizji nasi wychowankowie otrzymali wręczane przez kombatantów nagrody i upominki.

Tekst: Krystyna Bieniek, Artur Zasada
Zdjęcia: Artur Zasada

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2