XXVIII Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniach 9-11.03.2018 w naszym Ośrodku odbyły się XXVIII Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących.

Zawody objęte zostały Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Patronat medialny sprawowały: TVP 3 Bydgoszcz, Radio PiK oraz Gazeta pomorska. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

W zawodach wzięły udział reprezentacje z 12 ośrodków z kraju wraz z nauczycielami przygotowującymi poszczególnych uczestników. W konkursie nie chodziło wyłącznie o sprawdzenie wiedzy i umiejętności, a w konsekwencji wyłonienie najlepszych matematyków w środowisku młodzieży niesłyszącej, ale także o wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska osób borykających się z niepełnosprawnością wynikającą z wady słuchu. Uczniowie uczestniczyli również w innego rodzaju zajęciach.

Na piątek zaplanowaliśmy pokazanie gościom Bydgoszczy – Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej. Uczniowie zwiedzili Europejskie Centrum Pieniądza, gdzie znajduje się skarb odnaleziony na początku tego roku w Farze. W roli przewodników po Bydgoszczy wystąpili uczniowie z Technikum Obsługi Turystycznej (Zespół Szkół Chemicznych). Wieczorem  odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy zaprezentowali, w ramach pokazu z udziałem uczniów, użycie nowoczesnych środków stosowanych w kryminalistyce.

W sobotę po zmaganiach konkursowych uczestnicy zwiedzili wystawę budowli z klocków LEGO. Następnie w Cinema City obejrzeli seans filmowy w kinie 4DX pt. ”Czarna pantera”. Po uroczystości zakończenia, na której ogłoszono wyniki i przedstawiono zwycięzców młodzież bawiła się na spotkaniu integracyjnym połączonym z konkursami oraz słodkim poczęstunkiem. Nauczycieli zaprosiliśmy do Opery Nova na spektakl „Falstaff” Giuseppe Verdiego. Mamy nadzieję, że wizyta w Bydgoszczy była udana, a wspólnie spędzone chwile na długo zapadną wszystkim w pamięci. Do zobaczenia za rok w Przemyślu.

Wyniki  XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Matematycznych Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Bydgoszczy.

Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce - Instytut Głuchoniemych w Warszawie
II miejsce - Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie
III miejsce- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Szczecinie

Klasyfikacja indywidualna w kategorii klas pierwszych:
I miejsce - Jakub Pogorzelski, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie
II miejsce - Dominik Salachna, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie
III miejsce - Natalia Gołąb, Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu

Klasyfikacja indywidualna w kategorii klas drugich:
I miejsce - Piotr Wilim, Instytut Głuchoniemych w Warszawie
II miejsce - Łukasz Nanowski,  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Szczecinie
III miejsce - Rene Maksimiuk,  Instytut Głuchoniemych w Warszawie

Klasyfikacja indywidualna w kategorii klas trzecich:
I miejsce - Oskar Wiśniewski, Instytut Głuchoniemych w Warszawie
II miejsce - Monika Cedrowska,  SOSW NR 2 DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH, SŁABOSŁYSZĄCYCH ORAZ Z AUTYZMEM w Otwocku
III miejsce - Aleksandra Borczewska, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Szczecinie

 Opracowanie: Alina Szczukowska

Zdjęcia: Joanna Rak, Artur Zasada

W Gazecie Pomorskiej ukazał się artykuł pt. "Niesłyszący matematycy odebrali nagrody i poznali Bydgoszcz od najlepszej strony!"

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/g/nieslyszacy-matematycy-odebrali-nagrody-i-poznali-bydgoszcz-od-najlepszej-strony,13000736,27877400/

<< powrót do aktualności

 

 

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2