Spotkanie ze Stowarzyszeniem GINEKA

Dnia 12.01.2017r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami „Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet GINEKA”. Na zaproszenie dyrekcji ośrodka przybyły pani Anna Szmyd oraz pani Justyna Górska. Przedstawiły prelekcję na temat: „Ekonomia społeczna – Twój wybór”.

Zaproszonych gości powitała Wicedyrektor Ośrodka pani Beata Dziaszyk, która od kilku lat wspiera współpracę naszej placówki z fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Tłumaczeniem prelekcji na język migowy zajęła się pani Agata Wilczewska. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IV technikum gastronomicznego, III liceum ogólnokształcącego oraz I policealnej o profilu technik informatyk.

Wychowankowie zapoznali się z ofertą, możliwościami dotyczącymi zatrudnienia oraz uzyskania dotacji, wsparcia indywidualnego bądź grupowego. Ponadto omówiono propozycję dotyczącą szkoleń i doskonalenia zawodowego dla osób zainteresowanych założeniem działalności związanej z Ekonomią Społeczną. Przedstawiony został także film prezentujący m.in. działania młodzieży związane z zainteresowaniami, pasją zawodową realizowaną jeszcze w  czasie edukacji szkolnej.

Spotkanie miało charakter informacyjny. W związku z pozytywnymi doświadczeniami i wsparciem otrzymanym ze strony w/w  stowarzyszenia liczymy na dalszą współpracę mając na uwadze dobro młodzieży oraz w głównej mierze wspieranie działań absolwentów naszej placówki.

Opracowanie: psycholog Anna Wyrwicz

 

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2