Międzynarodowy Dzień Białej Laski

W dniu 10 -  go października wychowankowie naszego Ośrodka udali się wraz z wychowawcami na mecz „goalballa” organizowanego na sali gimnastycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Mieli okazję poznać zasady gry w piłkę dla niewidomych. Sami także mieli okazję spróbować swoich sił w grze. Wrażenia pozostaną na długo w ich pamięci gdyż wielokrotnie wspominali o nowym doświadczeniu.

W dniu 17 – go października wychowankowie uczestniczyli w spotkaniu w forum ośrodka. Spotkanie dotyczyło prezentacji z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Odczytany został list wychowanków OSW nr 1 w Bydgoszczy. Przedstawiono krótką historię Białej Laski. Zaprezentowano multimedialnie historię szkolnictwa osób niewidomych oraz przypomniano pismo Braille`a. Wychowankowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym „goalball” na Uniwersytecie przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą piłki dla niewidomych. Dzielili się także swoimi wrażeniami z gry. Zaprezentowano filmy z gry w „goalball” a także zdjęcia.

Następnie wychowankowie zapoznali się z maszyną brajlowską oraz książkami opartymi na piśmie Braille`a a także pomocami dydaktycznymi do nauki osób niewidomych. Dalej odbyła się praca w grupach, polegająca na rozpoznawaniu pisma Braille`a. Hasłem przewodnim był: „Goalball – piłka niewidomych”. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie MDBL w Naszym Ośrodku byli: Magdalena Zasada, Piotr Frąckiewicz i Łukasz Dąbrowski

Opracowanie: Łukasz Dąbrowski

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2