Warsztaty dla surdologopedów

W dniach 14-16 grudnia 2016 roku odbyły się warsztaty metodyczne dla surdologopedów.

Mieliśmy zaszczyt gościć terapeutów z zaprzyjaźnionych ośrodków:  z Poznania, Olecka i Kielc. Część oficjalną warsztatów otworzył Dyrektor Ośrodka Pan Ryszard Bielecki wraz z Paniami  Dyrektorkami szkół Melitą Szarkiewicz i Beatą Dziaszyk oraz Panią kierownik internatu Marzeną Boczkowską.

Celem warsztatów była wymiana doświadczeń w pracy z uczniem niesłyszącym. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach dogoterapii prowadzonych przez Agnieszkę Maćkiewicz, terapii logopedycznej - zaprezentowanej przez Joannę Błaś.

W świat teatru, dramy i bajki logopedycznej goście zostali zabrani przez Alicję Puciato i Iwonę Obremską. Ciekawą prezentację multimedialną przygotowały panie Inga Grygołowicz z Kasią Stasiewską. Salę doświadczania świata pokazała pani Bernadetta Jezierska.

Interesującym punktem programu okazały się zajęcia z zakresu Sensoplastyki prowadzone przez panie Agatę Wilczewską i Donatę Tokarską. Goście mieli możliwość uczestniczenia w konferencji audiologicznej: „Współczesne metody diagnostyki słuchu”. Miłym akcentem na zakończenie „Dobrych praktyk” była wspólna wycieczka po Bydgoszczy i uroczysta kolacja.

Opracowanie: Zespół logopedów OSW nr 2

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2