Światowy Dzień Pluszowego Misia

Po raz pierwszy w świetlicy szkolnej w naszym Ośrodku 25.11.2016 roku odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia dla uczniów szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy oraz dzieci ze wczesnego wspomagania i młodzieży gimnazjalnej.

Impreza rozpoczęła się już o godzinie 8:00 i trwała do 12:30. Przygotowania trwały cały tydzień. Efektem była między innymi wystawka pluszaków, gazetka informacyjna o różnych niedźwiedziach i misiowe kolorowanki-wyklejanki zrobione przez dzieci, ozdabiając naszą świetlicę.

Pierwszymi gośćmi były panie logopedki – rewalidantki ze Sławkiem i Oliwią. Już od wejścia po śladach niedźwiedzia szukali miodku świetnie się przy tym bawiąc. Uczniowie zostali zapoznani z krótką historią pluszowego misia. Dla każdej klasy przygotowane zostały inne zabawy przy muzyce oraz zagadki misiowe. Było dmuchanie balonów i rysowanie na nich misia, taniec w maskach i opaskach misiowych wykonanych wcześniej przez dzieci, łamigłówki i krzyżówka, dopasowywanie obrazków z bohaterami bajek z ich nazwami, a także korowód z flagą i misiami, rysowanie wierszowanego misia, a pani Ola przebrała się na chwilę za uszatka, by dzieci mogły bawić się do piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Gośćmi specjalnymi były pani wicedyrektor Melita Szarkiewicz i pani kierownik internatu Marzena Boczkowska, które czytały dzieciom wiersz pt. "Lekarstwo dla misia" (H. Bechlerowa) oraz bajkę "Mądry miś Zdziś" (U. Kozłowska) z tłumaczeniem na język migowy. Uwieńczeniem spotkania były wspólne  zdjęcia, słodki poczęstunek i oczywiście medale za udział w obchodach misiowego święta.

  Opracowanie: Aleksandra Leszczyńska-Szopa
i Katarzyna Maxelon

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2