Otrzęsiny

16 listopada odbyła się w naszym Ośrodku impreza „otrzęsinowa”, podczas której nowi wychowankowie oficjalnie zostali włączeni w poczet pełnoprawnych mieszkańców internatu.

 Jednak zanim „kociakom” obcięto ogony i wręczono „certyfikat” wychowanka – musiały one zaprezentować się przed „starszyzną” internacką .

Prezentacja polegała na wykonaniu zadań, w których liczyły się: spryt, pomysłowość, inteligencja, zwinność , ale przede  wszystkim poczucie humoru i dobra zabawa .„Koty” były więc ważone i mierzone, aby sprawdzić, czy spełniają wymagane normy.

A ponieważ większość z nich miała niedowagę – musiały one posilić się zupą mleczną i ciastkiem z musztardą i chrzanem. Swoją siłę musiały wykazać w „pojedynku na rękę”, a umiejętności taneczne- w tańcu z myszką. Później czekał na nie wysiłek umysłowy- test z „wiedzy o Ośrodku i nie tylko...” oraz test sprawnościowy: przejście z tornistrem na czterech łapach po ławeczce, kręcenie hula-hopem i rzuty myszkami do kosza. Ostatnim zadaniem było narysowanie z zaklejonymi oczami  wizerunku krowy.

„Kociaki” we wszystkich konkurencjach sprawdziły się na 100 %. W nagrodę zasłużyły więc na przysmaki : karmę  „Katycat” ( zbożowe poduszeczki) i „kredę mądrości” ( bezowe chrupki). Uwieńczeniem ich zmagań było uroczyste ślubowanie na „szyszkowej" poduszce i wspólna fotografia.

 Impreza „otrzęsinowa' zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem , ponieważ służy lepszemu poznaniu nowych wychowanków , przełamaniu  ich nieśmiałości, rozwija poczucie wspólnoty i pozytywne relacje koleżeńskie.

 

                                                                                              Opracowanie: Małgorzata Lewandowska, Anna Kucharska Hanna Sempowicz

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2