Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ obchodziliśmy jako wspólne święto nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych i uczniów. Wszyscy wymienieni stanowimy cząstkę zespołu Ośrodka. Jednak to nauczyciele w tym dniu są szczególnymi bohaterami – solenizantami, którym składamy podziękowanie za ich trud codziennej pracy. Również tym, którzy już odpoczywają, będąc na emeryturze, a jednak pamiętają i odwiedzają nas, aby spędzić razem te kilka chwil.

Podczas świątecznej uroczystości Dyrektor Ośrodka – Ryszard Bielecki – podziękował i złożył gratulacje pracownikom Ośrodka. Do życzeń i podziękowań dołączył Przewodniczący Rady Rodziców – Sławomir Rusak.

Młodzież klasy pierwszej Liceum i pierwszych Technikum przedstawiła Kodeks Nauczycielski z 1872 roku w formie humorystycznych scenek rodzajowych o tym jak wyglądała szkoła oraz prawa i obowiązki nauczycieli przed dawnymi laty. A jak prezentuje się dziś kadra pracownicza Ośrodka ukazał film pt. „OSW nr 2 przedstawia” nakręcony przez nauczycieli.

Uroczystość zamknął radosny „Taniec z kapeluszami” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej.

W dobrym nastroju, obdarowani kwiatami, nauczyciele, wychowawcy, emeryci i pracownicy niepedagogiczni udali się na filiżankę kawy i ciasteczka upieczone przez naszych wychowanków.

tekst i zdjęcia : Krystyna Bieniek

<< powrót do aktualności

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2