Talent Show

3 października 2016r. w ramach dochodów Dnia Osób Niesłyszących odbyła się w internacie impreza pn. „Talent Show”, mająca na celu zachęcenie wychowanków do publicznej prezentacji swoich zainteresowań, uzdolnień i pasji.

 

Do tegorocznej edycji zgłosiła się liczna grupa wychowanków z szerokim wachlarzem pomysłów na zaprezentowania siebie.

I tak Karolina Jurak, która dała się już poznać jako „artystka-animatorka”, tym razem przygotowała wystawę swoich szkiców, której tematem przewodnim było „oko i jego piękno”.

Maciej Kont z kolei zadebiutował i zaprezentował w formie rysunków swoje zainteresowania II Wojną Światową. Odważył się także zatańczyć piosenkę pip-hopową .

W układzie tanecznym do piosenki Cleo i Donathana „My Słowianie” ciekawie zaprezentowały się dziewczyny: Kalina Jurak, Lidka Michalak i Natalia Wnuk.

Najmłodsi chłopcy (Mikołaj Wosiak, Wiktor Michałowski, Dawid Drzewiecki) zaprezentowali się jako „tercet nieco egzotyczny” w piosence „Chłopak z gitarą”, zaś ich starsi koledzy (Damian Morawski, Kamil Konwiński, Czarek Wiśniewski, Grzegorz Dankowski) z kanonu piosenek disco polo wybrali utwór „Przez twe oczy zielone”. (Zespół „Akcent”). Sławek Pardela zaprezentował się w piosence „Meluzyna” z bajki pt. „Podróż Pana Kleksa”. Z największym aplauzem i brawami ze strony publiczności spotkały się jednak występy Oliwii Ugorskiej i Natalii Drzewieckiej. Oliwia pokazała swe niezwykłe umiejętności taneczne w piosence „Work from home” (Zespołu „Fight Harmony”), a Natalia urzekła wszystkich swoim śpiewem i choreografią do piosenki Sarsy „Naucz mnie”.

„TALENT SHOW” to nie tylko śpiew i taniec. Konrad Stefaniak zaprezentował swe umiejętności sportowe – urządzając pokaz podbijania piłeczki pingpongowej.

Z kolei Mateusz Kłoskowski i Sebastian Rządkowski rozśmieszyli swoich kolegów skeczem o piłkarzu Leo Messim. Miłym, aczkolwiek dużym zaskoczeniem dla publiczności był występ Mikołaja Popławskiego, nowego wychowanka naszego Ośrodka (ucznia Szkoły Policealnej). Mikołaj zaskoczył nas specyfiką swoich zainteresowań – interesuje się bowiem językiem i kulturą Japonii. Opowiadał nam parę ciekawostek o „kraju kwitnącej wiśni”, a także zaśpiewał tradycyjną pieśń w języku japońskim.

Wszyscy uczestnicy „Talent Show” nagrodzeni zostali drobnymi upominkami, ale nie one były chyba najważniejsze. Najważniejsza była atmosfera imprezy – wzajemna życzliwość, poczucie akceptacji, możliwość zaistnienia, samorealizacji i nade wszystko dobrej zabawy.

  Opracowanie i zdjęcia:
Małgorzata Lewandowska

<< powrót do aktualności

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2020 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2