II Festiwal Panien Wodnych

WCIĄGNĘŁY NAS PANNY WODNE Z BRDY

   Już po raz drugi nasz Ośrodek został zaproszony do wzięcia udziału w Festiwalu Panien Wodnych, zorganizowanym przez Fundację Nasza tradycja – nasza przyszłość w ramach autorskiego Projektu Legendaria. Uczestnikami II Festiwalu Panien Wodnych byli uczniowie klas: 2b, 5a, i 8a szkoły podstawowej, którzy pracowali pod kierunkiem pań: Marii Falewicz, Barbary Kosz i Hanny Sułek – Stawickiej. 

 

   Tematem wiodącym tegorocznej imprezy, która odbyła się  w KPSOSW nr 2  29 września 2020 r. , było opowiadanie na motywach legendy bydgoskiej pt. „Wir miłości” autorstwa Tadeusza Oszubskiego.  By stworzyć baśniowy klimat w Ośrodku uczestnicy Festiwalu przebrali się za panny wodne i wodniki, ogłaszając Dzień Legendarnych Stworów Wodnych.

  Następnie dzieci i młodzież z zainteresowaniem i „błyskiem w oku” wysłuchały opowiadania czytanego przez autora, a potem zagłębiły się w treść utworu, śledząc poczynania jego bohaterów.   Uczniowie klasy 2b rozwijali swoją wyobraźnię i talent plastyczny, z zapałem i nieukrywaną radością ilustrując „Wir miłości”, zaś ich koledzy z klas 5a i 8a z zaangażowaniem wykonywali zadania, pracując z tekstem Tadeusza Oszubskiego.

  Na Festiwalu gościli  również Dyrektor KPSOSW nr 2 Ryszard Bielecki i Wicedyrektor Ośrodka Joanna Szmytkowska, którzy z podziwem obserwowali aktywność uczniów, ich kreatywność i entuzjazm podczas realizacji działań.

   Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Fundacji Nasza tradycja – nasza przyszłość - Małgorzacie Stawickiej, za zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 68 do wzięcia udziału w II Festiwalu Panien Wodnych.

  Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną imprezę, by poznać kolejną legendę o pannach wodnych oraz poprzez zabawę zgłębić swoją wiedzę w zakresie tradycji i naszego dziedzictwa narodowego.

 

Tekst: Joanna Szmytkowska

 Fotorelacja: Krystyna Bieniek, Maria Falewicz, Barbara Kosz, Hanna Sułek-Stawicka

 

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2