Czas na czytanie

Szkoła zamknięta, lekcje odrobione, co tu robić? Czytać, czytać, czytać! Gdy mamy teraz więcej czasu, który musimy spędzać w domowym zaciszu, to możemy poświęcić go na czytanie lub słuchanie książek. Książki, które macie   w domu już przeczytaliście. Skorzystajcie teraz z darmowych internetowych bibliotek cyfrowych:

Lektury.gov.pl

Portal ułatwiający bezpłatne zapoznanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych. Zawiera ponad 700 utworów – nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe jak również lektury uzupełniające. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić stronę:

https://lektury.gov.pl

 

Biblioteka internetowa - WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów książek do czytania w wersji online i w formie audiobooków. Nie trzeba się logować. Oprócz lektur można tam znaleźć informacje dotyczące epok, gatunków, motywów literackich.  

https://wolnelektury.pl

 

 

Ninateka.pl

Jeżeli macie potrzebę i ochotę obejrzenia adaptacji teatralnych lub filmowych lektur szkolnych, to poszukajcie ich na platformie internetowej Ninateka, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.  

https://ninateka.pl

 

 

A może w komentarzach na facebook pochwalicie się tytułami przeczytanych, wysłuchanych lub obejrzanych adaptacji filmowych książek?

Powodzenia!

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2