Zostań florystą

W ramach promocji Ośrodka, dnia 20 lutego 2020 r.,  gościliśmy młodzież z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy wraz z Wicedyrektor Jolantą Dumania oraz nauczycielką rewalidacji Ewą Andrzejewską. Przybyłych powitał Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki i Wicedyrektor ds. Szkół Ponadpodstawowych Beata Dziaszyk. 

 W ramach spotkania młodzież uczestniczyła wwarsztatach florystycznych, które prowadziły nauczycielki zawodu - Małgorzata Czyż i Elżbieta Chocimska. Goście wykonywali dekoracje na stół w naczyniach szklanych. Kompozycje tworzone były z róż, pędów bluszczu, gałązek ruskusu, wierzby i szparaga pierzastego. Zdobiono je rattanem i wstążeczkami. Uczniowie klasy florystycznej Szkoły Policealnej: Dominika Margańska, Paulina Wasielewska, Arkadiusz Kruk i Mikołaj Kwapisz  aktywnie uczestniczyli w warsztatach i pomagali przebrnąć nowym Koleżankom i Kolegom przez kolejne etapy tworzenia dekoracji w naczyniach.

Kierownik Ośrodka Marzena Boczkowska opowiedziała gościom o życiu wychowanków  w internacie. 

Spotkanie zakończyło się przy stole zastawionym słodkościami wykonanymi przez  uczniów klasy II i III Szkoły Branżowej I Stopnia pod kierunkiem nauczycielki zawodu Wiolety Konarskiej. Biesiada ciągnęła się długo przy delektowaniu się wypiekami i miłych rozmowach.

<< powrót do aktualności

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2