28 września 2021r. już po raz trzeci  Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki gościł  Festiwal Panien Wodnych organizowany przez Fundację „Nasza tradycja - nasza przyszłość”. Tym razem dzieci z klasy trzeciej i szóstych szkoły podstawowej wysłuchały opowiadania opartego na motywach legendy pt. „Łzy Goplany” w wykonaniu jej autora Tadeusza Oszubskiego.

Szóstoklasiści przebrani w stwory wodne, panny wodne i wodniki odegrali widowisko ukazujące nieszczęśliwą miłość Goplany do Janka, cieśli z Kruszwicy. Wcielanie się w role sprawiło młodym aktorom mnóstwo radości i zadowolenia, a kreowane przez nich postaci były bardzo przekonujące. Wspólnie uznaliśmy, że najładniejsze stroje przygotowali  Kacper i Paweł oraz Kinga.

Zadanie uczniów klasy trzeciej stanowiło rozwiązanie zaszyfrowanej wiadomości i odczytanie hasła będącego tytułem legendy. Po zapoznaniu się z treścią dzieci przystąpiły do jej zilustrowania i wykonania przestrzennego drzewa. Podsumowaniem zajęć trzecioklasistów było przebranie się w stroje wodników i innych stworów wodnych.

Podsumowaniem Festiwalu było podziękowanie i wręczenie klasom dyplomów uczestnictwa oraz słodkiego poczęstunku przez koordynatora imprezy Wicedyrektor Ośrodka Joannę Szmytkowską. Nad przebiegiem imprezy i jej realizacją czuwali nauczyciele: Maria Falewicz, Barbara Kosz, Joanna Rak, Hanna Sułek-Stawicka. Relację fotograficzną opracowała Krystyna Bieniek.

Festiwal zakończyliśmy barwnym korowodem postaci z legendy, który przeszedł przez teren Ośrodka. To była ciekawa lekcja, nowe doświadczenie i udana zabawa!

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel. 52 344-74-15
sekrertariat

tel. 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

   

Organ prowadzący

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

   

Certyfikat  

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2