Nowe Warsztaty Rosną…

NOWE WARSZTATY ROSNĄ…

W listopadzie 2019r. nasze nowo budowane warsztaty mają już dach. Czekamy na stolarkę czyli okna, drzwi… Wtedy budynek osiągnie stan surowy. Obecnie stawiany jest tzw. łącznik czyli przejście między szkołą, a warsztatami. Z okien klas z  przyjemnością podglądamy pracę budowlańców i podziwiamy tempo w jakim ta inwestycja powstaje.

opracowanie: Krystyna Bieniek

zdjęcia: Artur Zasada

<< powrót do aktualności

Mówimy „Nie” Uzależnieniom i Nałogom!

Uzależnienia i nałogi stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia młodzieży, także  jej codziennego funkcjonowania. Doprowadzają do wymykającego się spod kontroli zachowania. Na ten temat, w ramach realizacji programu profilaktycznego, w dniu 27 listopada 2019r., w internacie Ośrodka przeprowadzone zostały z wychowankami zajęcia.

Czytaj więcej: Mówimy „Nie” Uzależnieniom i Nałogom!

Konferencja Szkoleniowa

W dniu 9 grudnia 2019r. w Ośrodku odbyła się konferencja szkoleniowa nt.: „Systemy nagłaśniania Roger Sound Field jako skuteczne narzędzie w rehabilitacji dzieci z niedosłuchem, ADP i ADHD”.

Czytaj więcej: Konferencja Szkoleniowa

Pasowanie pierwszoklasistów

15 listopada 2019 r. w naszym Ośrodku od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej ubrani  w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja forum, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko było po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Czytaj więcej: Pasowanie pierwszoklasistów

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 listopada 2019 r. społeczność naszego Ośrodka uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Dokładnie o godz. 11:11 zaśpiewaliśmy  cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Czytaj więcej: 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dziękujemy Wam Polacy

Wychowankowie naszego Ośrodka wraz z Dyrektorem Ryszardem Bieleckim i opiekunami uczestniczyli w dniach 26-27 października 2019 r. w uroczystych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Bredy przez 1. Polską Dywizję Pancerną spod okupacji niemieckiej na Polskich Honorowych Cmentarzach Wojennych w Holandii: w Bredzie przy ulicy Ettensebaan i w dzielnicy Ginneken oraz w Oosterhot.

Czytaj więcej: Dziękujemy Wam Polacy

Budowa Warsztatów - Październik 2019

Warsztaty pną się w górę! Prezentujemy fotograficzny postęp prac w miesiącu październik.

<< powrót do aktualności

DZIEŃ SPORTU i AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

W dniu 16 października 2019 r. uczniowie naszego Ośrodka i ich koledzy z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy zostali zaproszeni do wspólnych zmagań sportowych przez  dr hab. Mariusza Zasadę - Dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: DZIEŃ SPORTU i AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

„Szkoła pamięta…”

Wszyscy wychowankowie naszego Ośrodka włączyli się do ogólnopolskiej akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem było upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń historycznych z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

Czytaj więcej: „Szkoła pamięta…”

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2018 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2